RTM nolikums

Logo

Kā kļūt par RTM dalībnieku?
Par tūres dalībnieku var kļūt jebkurš golfa spēlētājs, kuram ir Latvijā izdota HCP karte ar aktīvu HCP (izņemot ārvalstu viesspēlētājus ar īpašu tūres orgkomitejas uzaicinājumu), kurš sasniedzis pilnu 21 gadu vecumu un ir iestājies RTM Tour biedrībā, samaksājot gada maksu – 100 EUR.

Tūrē var piedalīties ar HCP, kas nav augstāks par 14 (spēlētājs ar augstāku HCP tūrē var piedalīties, taču startē ar HCP 14).

RTM Tour valde patur tiesības atteikt spēlētāja uzņemšanu biedrībā, un šis lēmums nav pārsūdzams.

Tūres posmi (turnīri) un to norise

:: Pieteikšanās un izloze
Spēlētājiem jāpiesakās sistēmā Golfbox ne vēlāk kā divas dienas pirms attiecīgā posma plkst. 18:00. Plkst. 18:30 tiek veikta izloze, kas nosaka spēlētāju flaitus un starta laikus, kurus attiecīgi iespējams apskatīt sistēmā Golfbox. Vienā posmā maksimālais dalībnieku skaits ir noteikts – 52 dalībnieki. Spēlētājiem nav tiesību patvaļīgi mainīt savas starta vietas. Spēlētājs, kas attiecīgajā flaitā ielozēts pirmais, atbildīgs par sava flaita rezultātu ievadi online sistēmā GameBook. Pēc noklusējuma ieejas parametri, ja tie nav mainīti ir: Lietotājvārds = LVXXYYY, kur XX ir kluba īpašais numurs, bet YYY spēlētāja licences numurs, parole: dzimšanas datums, piem. 220372. Ja spēlētājs nezina savus pieslēgšanās datus, tos var jautāt arī savā klubā.

Spēlētājam ir iespēja pieteikties arī pēc pieteikšanās termiņa beigām, par to rakstot WhatsApp ziņu Indrai Eniņa un, ja attiecīgajā turnīrā ir kāds nepilns flaits (3 cilvēki flaitā), spēlētājam tiek dota iespēja spēlēt, samaksājot par servisa maksu 10 EUR. Šāda pieteikšanās nevar notikt vēlāk kā 2 stundas līdz turnīra sākumam. 

Ja spēlētājs, kurš pieteicies attiecīgajam posmam, neierodas uz savu startu un par to nebrīdina pārējos spēlētājus ar WhatsApp starpniecību RTM Tour WhatsApp grupā vismaz 24 h pirms sava starta laika, lai turpinātu piedalīties tūrē, tam jāsamaksā 10 EUR soda nauda.

Katra mēneša pirmajā trešdienā un trešajā svētdienā ikvienam dalībniekam ir iespēja pieteikties spēlēt ar kādu kopā, par to uzrakstot pieteikšanās komentāra laukā un par to samaksājot 10 EUR par katru spēlētāju. Piemēram, ja spēlētājs Jānis vēlas pieteikties spēlēt  kopā ar spēlētāju Pēteri, Jānis šos abus spēlētājus piesaka Aināram un pirms turnīra, samaksājot dalības maksu par attiecīgo posmu, samaksā arī 10 EUR par katru no diviem spēlētājiem. Tādā pat veidā vairāki spēlētāji pēc vēlēšanās var spēlēt vienā flaitā. Par šo priekšrocību samaksātā nauda tiek novirzīta LIELĀ FINĀLA fondam.

PIEZĪME: Gadījumā, ja attiecīgajā posmā kāda no ekstra opcijām nav vairs pieejama, turnīra sekretariātam ir tiesības spēlētājiem atteikt, atgriežot iemaksāto papildus samaksu un ielozējot spēlētājus normālā kārtībā.

Ja turnīra posms tiek aizvadīts ārzemēs, attiecīgajam posmam jāpiesakās ne vēlāk kā turnīra norises dienā līdz plkst. 18:00 nedēļu iepriekš. Tātad, ja ārzemju posms paredzēts sestdienā, 29. jūlijā, tad uz to jāpiesakās ne vēlāk kā līdz sestdienas, 22.jūlija plkst. 18:00.

Katra sezona Latvijā sākas ar ČEMPIONU TURNĪRU, kurā dalība dota vienīgi iepriekšējās sezonas čempioniem – spēlētājiem, kas uzvarējuši kaut vienā RTM posmā.

:: Turnīru norise
Turnīri notiek labākajos Baltijas golfa laukumos un tiek izsludināti iepriekš, ne vēlāk kā nedēļu iepriekš oficiālajā tūres vēstnesī www.milgravis.com, vai arī nosūtot personīgu ielūgumu ne mazāk kā 20 tūres spēlētājiem. Tūres posms tiek uzskatīts par notikušu, ja tajā piedalījušies ne mazāk kā 8 spēlētāji.
Turnīra formāts vienmēr ir Stroke Neto, piemērojot Slope*, spēlējot saskaņā ar Karaliskā un Sentendrjūsas Golfa kluba apstiprinātiem golfa noteikumiem, laukuma vietējiem noteikumiem un tūres noteikumiem. Izņēmums ir Varavīksnes posmi, kas tiek spēlēti no visiem tee uz maiņām, vai posmi, kas tiek spēlēti no tuvākiem tee nekā dzeltenajiem – tādos turnīros Slope netiek piemērots.
Dalībai turnīrā spēlētājam nepieciešams derīgs HCP un aktīva HCP karte.
Turnīra rezultāti tiek skaitīti RTM kopvērtējumā, kas dod tiesības piedalīties LIELAJĀ FINĀLĀ (lasīt zemāk „Tūres kopvērtējums”; „LIELAIS FINĀLS”)
Pēc spēles spēlētāji ir atbildīgi par pareizi aizpildīta rezultāta ievadi Golfbox.dk sistēmā (linku datu ievadei spēlētājs saņem e-pastā pirms katra posma). Ja rezultāts nav ievadīts (nodots), spēlētājs saņem diskvalifikāciju.
Katram spēlētājam uzsākot spēli ir jāpārliecinās, ka GameBook aplikācijā viņa uzrādītais HCP ir pareizs. Ja spēlētājs saskaras ar tehniskām problēmām GameBook un/vai Golfbox.dk datu ievadē, spēlētājam ir pienākums nekavējoties par to informēt ar Whatsapp ziņu RTM Tour grupas čatā.

Ja spēlētājs ir uzsācis turnīru, bet to nepabeidz (pamet laukumu, neizspēlējot raundu līdz galam), viņam tiek piemērots sods 10 EUR. 

:: LIELĀS ĶIVERES
Sezonas laikā reizi mēnesī  tiek aizvadīts nozīmīgs posms no baltajiem tee ar nozīmīgāku saņemto punktu daudzumu sezonas ieskaitē – LIELĀ ĶIVERE. Sezona noslēdzas ar divu dienu turnīru – LIELO FINĀLU, kuru spēlētājs uzsāk ar rezultātu, atkarībā no sezonas kopvērtējumā ieņemtās vietas (detaļas zemāk sadaļā – LIELAIS FINĀLS). 

:: Dalības maksa un uzvarētāja noteikšana
Dalības maksa parastā turnīrā ir 30 EUR.
Dalības maksa pāru turnīros ir 40 EUR no personas.
Dalības maksa LIELĀS ĶIVERES un LIELĀ FINĀLA turnīrā ir 50 EUR.

Uzvarētājs ir spēlētājs, kurš turnīru aizvadījis ar zemāko stroke neto rezultātu.
Ja 1. vietu ar vienādu rezultātu dala divi vai vairāk spēlētāji, uzreiz pēc posma finiša tiek nozīmēta Sudden Death pārspēle OZO 13. bedrītē, JGCH 9. bedrītē. Tā tiek atkārtota tik ilgi, līdz noskaidrots posma uzvarētājs. Gadījumā, ja turnīrs tiek aizvadīts citā laukumā, pārspēle tiek aizvadīta uz 18. bedrītes (izņemot, ja tūres orgkomiteja nosaka citādi).


:: TURNĪRA SPONSORS
Jebkurš var kļūt par RTM tūres posma sponsoru, par to samaksājot 100 EUR naudā vai norēķinoties ar produktu, kura vērtība ir ne mazāka par 100 EUR. Tūres sponsoram ir tiesības posmu nosaukt pēc savas vēlēšanās, taču tas nedrīkst būt nekas aizskarošs vai neētisks. Tūres administrācija patur tiesības atteikt sponsoram. Tāpat tūres sponsors savā īpašumā iegūst vienu (jebkuru pēc vēlēšanās) flaitu un patur tiesības to pilnībā nokomplektēt, arī gadījumā, ja pats tajā nespēlē. Lai kļūtu par LIELĀS ĶIVERES turnīra sponsoru, jāšķiras no 100 EUR. Sponsoru samaksa tiek novirzīta LIELĀ FINĀLA fondam.

*** Tūres noteikumi

:: Ozo Golf Club laukumā
Out of bounds : Sēta apkārt laukumam, baltie mieti starp 8. un 12. bedrīti, spēlējot 8. bedrīti; baltie mieti starp 14. un 16. bedrīti, spēlējot 14. bedrīti; stabi un tīkli atdalošie driving range; metāla stabiņi zaļi ar baltu svītru atdalošie driving range. Visas treniņu zonas un kluba māja aiz kartu celiņiem. Autostāvieta. Apkopes mājas teritorija aiz kartu celiņiem.
Nekustināmie škēršļi : Kartu celiņi, sūkņu māja pie 6.grīna, auta mietiņi starp 12. un 8. bedrīti, spēlējot 12. bedrīti, auta mietiņi starp 16. un 14. bedrīti, spēlējot 16. bedrīti, zilie mietiņi apzīmējošie remontzonas, sprinkleri un drenāžas sistēmas, distances akmeņi.
Kustināmie šķēršļi : akmeņi bunkuros, mietiņi apzīmējošie visus ūdensšķēršļus, distanču mieti.
Remontzonas: apzīmētas ar ziliem vai zilibaltiem mietiņiem, ar baltu krāsu apvilktas zonas.
Jaunie kociņi : apzīmēti tikai ar ziliem vai zilibaltiem mietiņiem
Laukuma sastāvdaļas : dēļi un pāļi ap ūdensškēršļiem, dēļi ap bunkuru malām, bunkura koka siena pie 11. grīna, akmens krāvums 11. grīna bunkurā, stieples ap kociņiem.
Auta alternatīvais sods netiek piemērots: RTM tūres mačos netiek piemērots laukuma lokālais noteikums E-5 ar iespēju ņemt alternatīvo sodu no sitiena autā. Jāvadās pēc Gofa Noteikumnu 18.1. punkta un bumbiņa jāsit no iepriekšējās sitiena izdarīšanas vietas, piemērojot vienu sodu.
Bumbas identificēšana : Spēlējot RTM spēlētājam obligāti jāmarķē sava bumbiņa, lai būtu iespējams to identificēt. Ja nav skaidri redzama bumbas trajektorija un to nākas meklēt (rafā, mežā v.tml.), bumbiņa nevar tikt uzskatīta par tā spēlētāja bumbiņu, kas to pazaudējis, ja uz bumbiņas nav marķējuma – vairāk kā tikai bumbiņas ražotājs, modelis un rūpnieciski uzdrukātais numurs.

:: Jūrmala Golf Club and Hotel laukumā

Out of bounds : Spēlējot 17. bedri, 11. bedres fērvejs ir auts. Ņemt vērtā JGCH Local rules, kā arī papildus novietotās informācijas zīmes pie 17. bedres dzeltenajām izsitienu vietām, kā arī balto līniju no 11. bedres dzeltenās izsitienu vietas līdz 11. bedres fērveja sākumam, kas apzīmē auta robežu.


:: Lēna spēle
Spēlētājam sitiena izdarīšanai, ja laukums sitiena attālumā priekšā ir brīvs, no nūjas izvēles brīža (pat, ja vēlāk tā mainīta), tiek dotas 40 sekundes sitiena izdarīšanai, izņemot sekojošus gadījumus, kad sitienam tiek atvēlētas 60 sekundes:
– pirmais spēlētājs, kas izdara sitienu no tee;
– pirmais spēlētājs, kas izdara 2 sitienu uz PAR4 vai PAR5 bedrītes;
– pirmais spēlētājs, kas izdara sitienu (putu) uz grīna.
Sods par šī noteikuma neievērošanu:
– pirmais pārkāpums – brīdinājums (attiecīga atzīme score card)
– otrais pārkāpums – 1 stroke
– trešais pārkāpums – 2 stroke
– ceturtais pārkāpums – diskvalifikācija no attiecīgā turnīra 
Spēles maksimālais laiks vienai grupai ir noteikts 4 h 30 min, kas jāievēro, neatkarīgi no spēles formāta. Var tikt veikta kopējā spēles laika uzskaite. Ja maksimālais spēles laiks tiek pārsniegts 3 dažādos tūres raundos, valde var lemt par spēlētāja izslēgšanu no RTM.

:: Rezultātu uzskaite
Turnīra laikā spēles rezultāts tiek uzskaitīts GameBook aplikācijā un spēlētāji reālajā laikā redz turnīra situāciju. 
Tajā pat laikā ne mazāk kā viens no spēlētājiem vada spēles rezultātu Golfbox vietnē un pēc katras bedres ar katru no spēlētājiem un GameBook rezultātu ievadītāju pārliecinās par iepriekšējās bedrītes katra spēlētāja rezultātu.
Pēc spēles spēlētāji ir atbildīgi par pareizi aizpildītu rezultātu nodošanu.
Katram spēlētājam uzsākot spēli ir jāpārliecinās, ka GameBook aplikācijā viņa uzrādītais HCP ir pareizs. 

:: Spēles ētika
RTM tūre iestājas par sportisku un ētisku uzvedību uz laukuma un ārpus tā. Spēlētājiem nav atļauts kliegt, runāt necenzētiem vārdiem un uzvesties nesportiski. Ja spēlētājs uz laukuma kliegs vai runās necenzētiem vārdiem, viņš uz laiku var tikt diskvalificēts no dalības tūrē.

Ja spēlētāja bumbiņa pēc sitiena šķērso iedomātu perpendikulāru līniju, kas vilkta no priekšā spēlējoša spēlētāja, spēlētājam, kas izdarījis šo sitienu pienākas sods 50 EUR apmērā. Ja tas RTM tūres ietvaros noticis atkārtoti, spēlētājam tiek piemērots 100 EUR sods un viņš tiek diskvalificēts no nākamajiem 3 RTM posmiem.

Spēlētājiem nav atļauts veikt manipulatīvas un nesportiskas darbības, kas var ietekmēt spēlētāja handikapa aprēķinu atbilstoši European Golf Association un R&A noteikumiem un vadlīnijām. RTM valde patur tiesības izvērtēt katra spēlētāja darbības, kas varētu būt pretējas sportiskas spēles noteikumiem un lemt par spēlētāja diskvalikāciju. Valdes lēmums nav pārsūdzams un ir galējs.

​:: Tūres kopvērtējums
Tūres kopvērtējumā tiek skaitīti punkti par katrā posmā izcīnīto vietu (saskaņā ar zemāk pievienoto tabulu). Punktu daudzums atkarīgs no spēlētāju daudzuma attiecīgajā turnīrā. Izņēmums ir LIELĀ ĶIVERE, kurā attiecīgie punkti tiek saņemti neatkarīgi no spēlētāju skaita, kā arī komandu turnīri, kuros izcīnītie punkti tiek vienādi sadalīti starp spēlētājiem komandā. Ieskaitē iet ne vairāk kā noteikts skaits labāko turnīru. Sezonai sākoties tie ir 3.turnīri, bet sākot no 1.maija, katra mēneša 1-jā, 10-jā un 20-jā datumā viens ieskaites turnīrs nāk klāt. Tātad, piemēram, 21.maijā pavisam kopvērtējumā tiek ieskaitīti attiecīgā spēlētāja 6 labākie turnīri (ja viņš ir aizvadījis vairāk nekā 6 turnīrus).

VietaRegulārais posmsLielā Ķivere
1500600
2360432
3280336
4220264
5180216
6150180
7130156
8120144
9110132
10100120
1190108
128096
137084
146072
155060
164048
173036
182024
Kopā25903108

LIELAIS FINĀLS
Tūres LIELAIS FINĀLS tiek aizvadīts Mīlgrāvī, Ozo Golf Club un Piņķos, Jurmala Golf Club, tā datums tiek noteikts ne vēlāk kā līdz attiecīgās sezonas 01.septembrim. Tūres LIELAJĀ FINĀLĀ var piedalīties tikai spēlētāji, kas piedalījušies ne mazāk kā 10 tūres posmos. Tūres LIELAIS FINĀLS tiek aizvadīts 2 dienās un spēlētāji cīnās par punktiem, lai kļūtu par attiecīgās sezonas RTM Tūres Čempionu. 

Uzsākot LIELAJO FINĀLU katrs spēlētājs startē ar rezultātu, kas atkarīgs no ieņemtās vietas tūres kopvērtējumā – saskaņā ar zemāk pievienoto tabulu. Attiecīgi par RTM Tūres čempionu kļūst spēlētājs, kuram pēc 2 dienu turnīra ir labākais rezultāts.

Sezonas kopvērtējumsLF Starta sitieni
1-12
2-10
3-8
4-7
5-6
6-10-5
11-15-4
16-20-3
20-25-2
26-30-1
30+Even

POWER RANKING jeb MVP Race
POWER RANKING ir spēlētāju potenciālā spēka rangs, kas tiek noteikts līdzīgi kā tūres reitings, bet rēķinot pēc Sbft punktiem attiecīgajā posmā, neņemot vērā spēlētāja HCP (ar HCP 0). Noslēdzoties LIELAJAM FINĀLAM, kopvērtājuma ieskaitē tiek pieskaitīts vēl viens turnīrs, līdz ar ko līdz pat pēdējam brīdim POWER RANKING līderis var palikt nezināms. Ja rezultāts ir vienāds, tad izšķirošais ir augstvērtīgākais rezultāts, kas abiem vai vairākiem spēlētājiem nav vienārs. Piemēram, abiem labākais rezultāts ir 37 punkti. Otrs labākais vienam ir 36, otram 35 punkti. Tad MVP ir spēlētājs ar 36 punktiem.

Sezonai noslēdzoties un ieskaitot arī LIELĀ FINĀLA rezultātus, spēlētājs, kas atrodas POWER RANKING vadībā tiek kronēts par sezonas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP.
POWER RANKING vienlaicīgi nozīmē spēlētāja spēku un izturību, kā arī meistarību, jo augstu rezultātu nav iespējams panākt vienīgi ar lielu spēļu skaitu, vai atsevišķām lieliskām spēlēm – jābūt abu šo faktoru kopumam, kas arī ir RACE TO MILGRAVIS būtība.
*  Izņemot gadījumus, kad turnīra organizatori nosaka citādi

Noteikumi var tikt mainīti bez iepriekšēja brīdinājuma, tos nopublicējot oficiālajā tūres mājas lapā.

Back to top button