LRTM nolikums

LADIES RACE TO MILGRAVIS (LRTM) ir golfa svētki.

Tā ir augstākā līmeņa golfa tūre sezonas garumā, kas apvieno labākās un aktīvākās golfa spēlētājas.

Tūres mērķis ir veicināt golfa meistarības izaugsmi spēlētāju vidū un dot ieguldījumu golfa attīstībai Latvijā.

LRTM tūres posmi ir aizraujoši gan spēlētājiem, gan sekotājiem, savu kulmināciju sasniedzot sezonas beigās – Lielajā Finālā.

LRTM ar savu inovatīvo pieeju turnīru organizācijai, dinamiku un spēlētāju sastāvu uzstāda jaunus standartus. LRTM tūrē var realizēt dažādus personīgos mērķus un vēlmes – spēlēt aktīvāk un vairāk, spēlēt sportiskāku golfu, realizēt savas sportiskās ambīcijas, uzlabot golfa spēles prasmes, samazināt handikapu, sastapt domubiedrus, iegūt draugus, būt piederīgam, realizēt idejas, veselīgi un jēgpilni pavadīt brīvo laiku. Nāc kopā ar mums un #uzdrīksiesgolfu! Mīlgrāvis ir pieturvieta sportistiem ar augstām sportiskajām ambīcijām un mērķiem, tāpēc simboliski tieši Mīlgrāvja tramvaja pietura izvēlēta par tūres zīmola sastāvdaļu.

KĀ KĻŪT PAR LRTM DALĪBNIEKU?

Par tūres dalībnieku var kļūt ikviena golfa spēlētāja, kurai ir Latvijā izdota HCP karte ar aktīvu HCP (izņemot ārvalstu viesspēlētājus ar īpašu tūres orgkomitejas uzaicinājumu), kura ir sasniegusi pilnu 21 gadu vecumu un samaksājusi tūres gada licenci – 40 EUR.

Spēlētājai ļauts vienu reizi piedalīties LRTM posmā nemaksājot gada licenci (iepazīšanās spēle).

Tūrē var piedalīties ar HCP, kas nav augstāks par 21.9.

Spēlētāja ar augstāku HCP (max 36.0 – tūrē var piedalīties un ir gaidīta, jāspēj turēt spēles tempu) startē ar HCP 21.9 (spēlē ar forsētu HCP).

*Izņēmums HCP limitam ir pāru turnīri, kuri notiks reizi mēnesī. Pāru turnīrā spēlētājas piedalās ar pilnu HCP (max 36.0).


TŪRES POSMI UN TO NORISE


Pieteikšanās un izloze

Turnīra posmiem, kas tiek aizvadīti Ozo Golf Club, Jūrmala Golf Club & Hotel vai Golfa Klubs “Reinis” spēlētājām jāpiesakās sistēmā Golfbox (visi posmi pieejami Ozo Golfbox) ne vēlāk kā līdz iepriekšējās dienas plkst.18:00. Līdz plkst.18:30 pirms attiecīgā posma tiek veikta izloze Golfbox sistēmā izmantojot Create startlist funkciju, kas nosaka spēlētāju flaitus un starta laikus, kurus iespējams apskatīt sistēmā Golfbox un savā e-pastā.

Katrā regulārajā turnīra posmā ir limitēts spēlētāju skaits – 30. Papildus spēlētāji var tikt pievienoti ar attiecīgā posma koordinātoru akceptu un praktiskajām iespējām nodrošināt spēles apstākļus.

Spēlētājām nav tiesību patvaļīgi mainīt savus starta laikus un izlozē noteiktos flaitus.

Katrai spēlētājai uzsākot spēli ir jāpārliecinās, ka GameBook aplikācijā viņas uzrādītais HCP ir pareizs un atbilst tūres nolikumam (spēlētājiem ar augstāku personīgo HCP spēles HCP jānomaina uz 21,9). 

Flaitā spēlētājas savstarpēji vienojas kura vada rezultātus aplikācijā GameBook (katrai spēlētājai jābūt izveidotam savam profilam) un kura GolfBox (saite rezultātu ievadīšanai ir Jūsu e-pastā).

Pēc noklusējuma ieejas parametri GolfBox, ja tie nav mainīti ir: Lietotājvārds = LVXXYYY, kur XX ir kluba īpašais numurs, bet YYY spēlētāja licences numurs, parole: dzimšanas datums, piem. 220372. Ja spēlētājs nezina savus pieslēgšanās datus, tos var jautāt savā klubā.

Ja spēlētāja, kura ir pieteikusies attiecīgajam posmam, atsakās no dalības pēc pieteikšanās beigām vai neierodas uz savu startu, lai turpinātu piedalīties tūrē, tai jāsamaksā 10 EUR soda nauda. Soda nauda noteikta spēlētāju disciplinēšanai.

No 2022. gada katra sezona Latvijā sākas ar LRTM iepriekšējās sezonas Čempionu Kausu, kurā dalību ņem vienīgi spēlētājas, kuras uzvarējušas vismaz vienā iepriekšējās sezonas LRTM posmā vai izcīnījušas Match Play titulu.

Papildus servisi

  • Par papildus maksu 5.00 EUR no spēlētāja var nokomplektēt sevis izvēlētu komercpāri (2 spēlētājas, kurām tiek pielozētā trešā) vai arī pilnu flaitu (3) par to informējot LRTM valdi ne vēlāk kā līdz iepriekšējās dienas plkst.18.00.
  • Spēlētājam ir iespēja pieteikties arī pēc pieteikšanās termiņa beigām, par to rakstot WhatsApp ziņu Posma koordinatoram (Golfbox publicēts atbildīgais un kontakti) spēlētājam tiek dota iespēja spēlēt, samaksājot servisa maksu 10 EUR. Šāda pieteikšanās nevar notikt vēlāk kā 2 stundas līdz turnīra sākumam. 

PIEZĪME: Gadījumā, ja attiecīgajā posmā kāda no ekstra opcijām nav vairs pieejama, atbildīgajām personām par posma norisi ir tiesības spēlētājiem atteikt, atgriežot iemaksāto papildus samaksu un ielozējot spēlētājus standarta kārtībā.

Turnīru norise
Turnīri tiek izsludināti turnīra oficiālajā tūres vēstnesī www.milgravis.com. (pieejams sezonas kalendārs) Tūres posms tiek uzskatīts par notikušu, ja tajā piedalījušās ne mazāk kā 6 spēlētājas.
Turnīra formāts ir Stroke Neto, piemērojot slope, spēlējot saskaņā ar Karaliskā un Sentendrjūsas Golfa kluba apstiprinātiem golfa noteikumiem, laukuma vietējiem noteikumiem un tūres noteikumiem.

Regulāros turnīra posmus spēlē no sarkanajām izsitienu vietām (tee box).

Non-amateur un PRO statusa spēlētājas spēlē no sarkanajiem tee. Tiek piemērtos slope.

Golfa karti ir atļauti Dāmām 65+.

Vēršam uzmanību – turnīru norises laikā tiek uzņemtas fotogrāfijas, kas mārketinga nolūkos un sabiedrisko attiecību pasākumos, paziņojumos, publikācijās, prezentācijās un citos materiālos (tajā skaitā notikumu atspoguļojumos dažādos sociālajos medijos, korporatīviem nolūkiem izveidotos profilos un LRTM Tūres mājas lapā) var tikt publicētas un/vai pieminēts spēlētāja vārds un uzvārds.

Reģistrējoties turnīram Golfbox vietnē dalībnieks apliecina, ka ir informēts un piekrīt personas datu izmantošanai. Dalībnieks kurš nepiekrīt personas datu lietošanai par to iepriekš un savlaicīgi informē LRTM Valdi.

Kediji

LRTM posmos, LF un ET kediji nav atļauti.

Lielā Ķivere

Gatavojoties LGF (Latvijas Golfa Federācija) turnīriem sezonas laikā tiek aizvadīti nozīmīgi sagatavošanās posmi kurus izpēlējam no zilajiem tee box ar nozīmīgāku saņemto punktu daudzumu sezonas ieskaitē (punktu tabula seko tālāk).

*Papildus Lielās Ķiveres posmiem, kurus izspēlē no zilajām izsitienu vietām, Lielās Ķiveres punkti tiek piešķirti sekojošos LRTM posmos – Labdarības turnīrā un Maratonā.

Dalības maksa un balvu fonds

Dalības maksa katrā regulārajā turnīra posmā, kas tiek novirzīta attiecīgā turnīra balvu fondam un LRTM budžetam ir 25.00 EUR.

25% tiek novirzīti LRTM tūres budžetam (galā pasākumam, Elite Trophy balvām, sezonas dāvanām uc.).

25.00 EUR par ‘closest to the pin’ (Ozo golfa laukumā 13.bedrītē / Jūrmala Golf Club 9.bedrītē / Reinis Golfa Klubs 5. bedrītē) ar nosacījumu, ka bumbiņa ir karodziņa radiusā. Ja neviens nav izpildījis šo kritēriju, attiecīgā summa tiek novirzīta LF galā pasākumam.
Atlikusī summa veido Balvu Fondu.
Prize Money iekļūst 20% no visām  dalībniecēm, bet ne mazāk kā 3 dalībnieki. Ja 21 dalībnieks * 20% = 4,2. Prize Money iekļūst 4 spēlētājas (apaļojot visus nepilnos skaitļus uz leju).

Dalībnieki, kas iekļuvuši Prize Money, bet ir ārpus labāko trijnieka – pēdējā dalībniece, kura ir iekļuvusi Prize Money saņem atpakaļ standarta dalības maksu par turnīru (25 EUR), katra nākamā dalībniece, kura ir par vietu augstāk, bet ārpus labāko trijnieka saņem par 10 EUR vairāk pret iepriekšējo vietu.

Pārējais Balvu Fonds posmā: 
   1.vieta – 50% (apaļots uz leju līdz skaitlim, kas dalās ar 5, atlikums Galā pasākumam)
   2.vieta – 30% (apaļots uz leju līdz skaitlim, kas dalās ar 5, atlikums Galā pasākumam)
  3.vieta – 20% (apaļots uz leju līdz skaitlim, kas dalās ar 5, atlikums Galā pasākumam)

Ja 1.vietu ar vienādu rezultātu dala divas vai vairāk spēlētājas, uzreiz pēc posma finiša tiek nozīmēta Sudden Death pārspēle uz 13.bedrītes Ozo Golf Club, uz 9. bedrītes JGCH un Golfa Klubs “Reinis” nepiemērojot HCP. Tā tiek atkārtota tik ilgi, līdz noskaidrots posma uzvarētājs. Ja jebkuru citu vietu dala divas vai vairākās spēlētājas ar vienādu rezultātu, tad augstāku vietu naudas balvu sadalē iegūst spēlētāja ar zemāku HCP, Order of Merit punktus spēlētājām ar vienādu rezultātu posmā dala vienādās daļās.

Turnīra sponsors

Tūres sponsors iegūst tiesības nokomplektēt flaitu, arī gadījumā, ja pats tajā nespēlē.

Sponsoru samaksa naudā tiek novirzīta LF Galā pasākumam, izņemot, ja sponsors norēķinās ar preci/produktu – tas nonāk attiecīgā posma balvu fondā vai loterijā (vienošanās tiek izsludināta posma dalībniekiem pirms posma izspēles). Loterijā piedalās tās spēlētājas, kuras nav iekļuvušas prize money.

Tūres administrācija patur tiesības atteikt sponsoram.

TŪRES NOTEIKUMI

Auta alternatīvais sods netiek piemērots: LRTM tūres mačos netiek piemērots laukuma lokālais noteikums E-5 ar iespēju ņemt alternatīvo sodu no sitiena autā. Jāvadās pēc Golfa Noteikumnu 18.1. punkta un bumbiņa jāsit no iepriekšējās sitiena izdarīšanas vietas, piemērojot vienu sodu.
Bumbas identificēšana : Spēlējot LRTM spēlētājai obligāti jāmarķē sava bumbiņa, lai būtu iespējams to identificēt. Ja nav skaidri redzama bumbas trajektorija un to nākas meklēt (rafā, mežā v.tml.), bumbiņa nevar tikt uzskatīta par tā spēlētāja bumbiņu, kas to pazaudējis, ja uz bumbiņas nav īpaša marķējuma – vairāk kā tikai bumbiņas ražotājs, modelis un rūpnieciski uzdrukātais numurs.
Rezultātu uzskaite
Turnīra laikā spēles rezultāts tiek uzskaitīts GameBook aplikācijā un GolfBox aplikācijā, spēlētāji reālajā laikā redz turnīra situāciju (var sekot līdzi Leaderboard). 

Pēc spēles spēlētājas ir atbildīgas par pareizu rezultātu nodošanu – salīdzinot GameBook un GolfBox sistēmās ievadītos rezultātus. Ja rezultāts nav nodots (ievadīts), spēlētāji saņem diskvalifikāciju.
Spēles ētika
LRTM tūre iestājas par sportisku un ētisku uzvedību laukumā un ārpus tā.

Spēlētājām nav atļauts kliegt, runāt necenzētiem vārdiem, traucēt citu spēlētāju spēli, uzvesties nesportiski un ģērbties golfa spēles ētikai neatbilstoši.

LRTM tūres spēlētājas izrāda cieņu pret visām tūres dalībniecēm.

Neievērojot spēles ētiku spēlētāja uz laiku var tikt diskvalificēta no dalības tūrē.

Tūres kopvērtējums
Tūres kopvērtējumā OM (Order of Merit) tiek skaitīti katras spēlētājas desmit labākie posmi (iegūtie punkti saskaņā ar zemāk pievienoto tabulu).

Tūres Lielā Fināla (LF) izspēles vieta, datums un laiks tiek noteikts ne vēlāk kā līdz attiecīgās sezonas sākumam. Tūres LF var piedalīties tikai spēlētājas, kas piedalījušās ne mazāk kā 10 tūres posmos attiecīgajā sezonā. Uzsākot LF katra spēlētāja startē ar rezultātu, kas atkarīgs no ieņemtās vietas tūres kopvērtējumā (OM), saskaņā ar zemāk pievienoto tabulu.

Attiecīgi par LRTM Tūres čempioni kļūst spēlētāja, kurai pēc LF turnīra abām dienām ir labākais rezultāts.

Gadījumā, ja 2 (vai vairāk) spēlētājām ir vienāds rezultāts, uzvarētājs tiek izšķirts pārspēlē uz 13.bedrīdes Ozo Golf Club vai uz 9. bedrītes Jūrmala Golf Club & Hotel, vai 8.bedrītē GK Reinis, to izspēlējot bez HCP.

Dalības maksa LF ir 30 EUR par abām dienām kopā. LF tiek izcīnīts LRTM čempiones tituls un Elite Trophy balvas.

LF otrajā dienā tiek izspēlēts “Nemet draiveri krūmos” kauss – tajā var piedalīties ikviena LRTM spēlētāja, kura piedalās vai nepiedalās LF izspēlē). Maksa 30 EUR, no “Nemet draiveri krūmos” kausa maksas ir atbrīvotas LF dalībnieces. “Nemet draiveri krūmos” kausā tiek apbalvotas pirmās trīs vietas, formāts stroke neto (bez bonuspunktiem).

Balvu fonds:

🥇 200

🥈 100

🥉 50

LF dienā pēc turnīra paredzēta sezonas tūres apbalvošana un kopā būšana.

LRTM komanda klubu kausā

LRTM piedalās Klubu kausā ar vienu komandu, kas sastāv no 6 spēlētājām.

Komanda tiek veidota pēc spēlētāju atrašanās Order of Merit (OM) sarakstā uz attiecīgā gada 15.jūliju. Ja kāda no top 6 OM spēlētājām nevar vai nevēlas piedalīties LRTM komandas sastāvā, vieta tiek dota nākamajai reitingā.

LRTM sedz dalības maksu turnīrā LRTM komandas sastāvam.

LRTM ir iespējams veidot un pieteikt otro komandu pēc spēlētāju iniciatīvas pašām sedzot dalības maksu.

LRTM Match Play ar A/S Cēsu Alus

Sezonas laikā saskaņā ar LRTM kalendāru un atsevišķu turnīra nolikumu tiek izspēlēts turnīrs Match Play formātā, kas kļuvis par tradīciju LRTM tūrē.

LRTM komanda LRTM&RTM Battle izspēlē

LRTM komanda sastāv no 8 spēlētājām.

Komandas kapteine ir Lielā Fināla čempiona titula ieguvēja.

Vēl komandā spēlē nākamās 5 LF rezultatīvākās spēlētājas, plus viena kapteines izvēlēta spēlētāja (Captain’s pick) un viena komandas dalībnieku izvēlēta spēlētāja (team pick).

Ja kāda no LF komandas spēlētājām, kas  kvalificējusies Battle izspēlei nevar vai nevēlas piedalīties, vieta tiek dota nākamajai.

Formāts Ryder Cup, Match Play (tiks precizēts).

Starpsezonā 6 tūres spēlētājas iegūst tiesības spēlēt Elites Trophy (ET) turnīrā, kurš tiek aizvadīts ārpus Latvijas robežām. Izmaksu daļa tiek segta saskaņā ar attiecīgās sezonas budžeta iespējām.

Tiesības spēlēt ET iegūst:
– 2 labākās spēlētājas pēc Lielā Fināla (vai vairāk, ja jebkura ET nominācija dublējas);
– 3 labākās spēlētājas pēc sezonas kopvērtējuma (Order of Merit – tātad pirms LF);
– 1 spēlētāja kurai ir lielākais HCP kritums sezonas laikā (starpība starp HCP pirmajā spēlētajā LRTM posmā (ne vairāk par 36.0) un pēdējā spēlētajā LRTM posmā sezonā).

* Ja spēlētāja, kura ir saņēmusi ET ceļazīmi nevar piedalīties braucienā vai viena spēlētāja izcīnījusi ET balvas vairākās nominācijās, ceļojumā piedalīties tiek aicināta nākamā spēlētāja saskaņā ar final standing (Fināla tabulu) pēc Lielā Fināla.

Ja Match Play uzvarētāja nevar piedalīties ET braucienā, tad ET balva tiek nodota Match Play 2.vietas ieguvējai (un secīgi tālāk);

** ET balvu nav iespējams saņemt naudā vai citā formātā vai laikā, kā to paredz un organizē Tūres Valde.

Noteikumi var tikt papildināti un mainīti bez iepriekšēja brīdinājuma, tos nopublicējot oficiālajā tūres mājas lapā.

Back to top button