2023kungi

PUTERA SPRIDZINĀTĀJS

Tūre piestāj Valmierā

Ceturtajā jūnijā RTM tūre devās pirmajā šī gada izbraukuma sesijā uz Valmieru. Avotos vietējie piromāni Moča&Poča bija sasaukuši visus biedrus uz savu ikgadējo posmu Provincē, kur paralēli BMX sacensībām, tika nosakaidrots arī “Putera Spridzinātājs”.

Proti, kā pirms turnīra pieteica tā organizatori, papildus regulārajai ieskaitei, ir paredzēta balva labākajam puterētājam, jeb spēlētājam, kurš izpildīs vismazāk putus. Grīni sagatavoti ātrumā starp 8 un 11. (mēģinājums sagatavot Avotu greenus LA FINCA GOLF līmeni!) 😀

Balva iekārojama, tādēļ veseli 17 RTM biedri, izkāpa ārpus savas komforta zonas (lasi – OZO), lai mērotu šos vairāk kā 100 km uz Vidzemes pērli. Neskatoties uz organizatoru pieteikto salīdzinājumu ar Spaņu Fincu, Avotu laukuma konfigurācija drīzāk līdzinās noslēpumainajai La Zagalletta, kurā mēļo, ka viens zemes strēķis ar villu piederot pat pašam Vladimiram Vladimirovičam – galvu reibinoši izsitieni (pamatā visi pāri aizām, šauri, ātri, īsi ferveji, un sarežģīti greeni).

Avoti vs Zagaletta 🙂

Turnīru ceremonomāli iesāka Valdis Muižnieks bumbiņu ar 6 dzelzi un skaistu huku raidot pa vietējā Vladimiroviča villu pirmās bedrītes kreisajā pusē.

Vienīgais, kurš uzdrīkstējās izmantot Lielo nūju bija pats Ainārs Počs, bet, diemžēl, arī ne visai veiksmīgi (lasi – uz greena ar pirmo netika).

Pēc pirmā apļa – pārliecinošā vadībā, tai skaitā izpildot vismazāk puttus atradās pašpasludinātais aritmētikas guru Edgars Zālītis – izpildot tikai divus sitienus virs PAR. Viņam uz pēdām mina Edmunds Jansons, ar 35 sitieniem, un Valdis Muižnieks ar Kasparu Freimani, abiem 36 sitieni (Laukuma PAR ir 32). Pēc pirmā apļa no sacensību veiksmīgas pabeigšanas sevi atbrīvoja Kristaps Krištopans (četrkāršais bogey 6. bedrē), Tālis Pētersons (43 sitieni) un Lauris Mežsargs (46 sitieni)! Līdz ar to uzvarētājs, kā jau tas bieži notiek – tiek noskaidrots tikai finišā. Pirmajam roka notrīcēja Valdim Muižniekam, jo arī otro apli Valdis iesāka ar identisku dubulto bogiju 10. (jeb tajā pašā pirmajā bedrē otrajā aplī). Otrais lūza, stabili spēlējošais Edgars Zālītis, kurš pēdējo nedēļu bija pavadījis detoxa režīmā, lai noskaidrotu, vai tiešām tikai stiprināto dzērienu dopinga ietekmē ir iespējams  nospēlēt labu golfa raundu (šķiet atbilde ir gūta). Mistisks trīskāršāis bogijs 12. bedrē, un divi doubli pēc kārtas 16. un 17., bedrē. Ejot ar Edgaru vienā flaitā un ar katru bedri piešaujot no Paula Vītola aizlienēto Scotty Cameron, arvien lielāku pārliecību par spēles pozitīvu noslēgšanu ieguva Kaspars Freimanis. Trīs sarežģīti berdiji 8., 11. un 13. bedrē un fenomenāli izglābti divi bogiji (netto PAR) pēc kārtas 14. un 15. bedrē (pēc pirmajiem sitienim izskatījas pēc stabiliem trīskāršiem bogijiem) nostādīja Kasparu tabulas augšgalā ar -3. Pabeidzot laukumu ar zolīdiem 70 sitieniem, jeb +6 pret laukumu, Kaspars klub mājā jau pieņēma apsveikumus no pārējiem biedriem ar pirmo uzvaru šogad…

BET. No aizmugures nāca LV advokatūras Heavy Weight – Ivars Grunte, kurš neskatoties uz iepriekšējā vakara dalību Latvijas advokatūras 100 gadu jubilejas ballē, izskatījās neieraisti svaigs. Runā, ka Ivars tur bija kā parasti, gan teicis saturīgus tostus, gan dancinājis jaunākās kolēģes, gan stāstījis reti atjautīgas anekdotes saviem amata brāļiem, tādējādi demonstrējot, ka pulveris vēl sauss. Un lūk – 17. bedrē, Ivars turpina – ieputerē berdiju un pielīdzinās Kasparam ar -2. Kluba mājā uzreiz tika iedarbināta skaitļošanas/bettinga mašīna, kas paģērēja, ka Ivaram nav rezerves patrona 18. bedrē un nepieciešamo PAR, lai forsētu pārspēli, viņš nedabūšot! Ivars pats, lai sevi lieki neuzvilktu, kopējai tabulai online neseko, tādēļ, ierasts 180m draivs uz lidlauka, un kādi 150m paliek līdz greenam. Otrais sitiens – par īsu un piezemējas bunkurā. Vietējais bettinga kantoris uzreiz samazina prognozes, paredzot Ivaram labākajā gadījumā bogiju, bet drīzāk double (ņemot vērā greena konfigurāciju). Tomēr Ivars nav pirmo reizi ar pīpi uz jumta. Pretēji prognozēm – labs sitiens, no bunkura, un izcils 4,5m dubultā breaka puts, Ivaram ar sand save forsējot pārspēli.

Verīgākie skatītāji, kuri zina abu finālistu CV, jau šo devē par prokuratūras vs advokatūras kārtējo sadursmi, kuras iznākums ir neparedzams, it sevišķi ņemot vērā Stukāna pēdējo retoriku! Abi spēlētāji pārspēlē, kas tiek izdarīta no kluba mājas uz 8. bedres greena, pirmo sitienu noliek uz frindžā, ar labām iespējam gūt PAR (atgādināsim, ka gadu iepriekš pārspēlē bija nepieciešami 5! raundi, uzvaru gūstot Valdim Muižniekam). Tomēr, vai nu iepriekšējās nakts uzdzīves sekas, vai arī vēlme ātrāk tikt pie Močas/Počas sarūpētā furšetiņa, neļāva Ivaram izpildīta labu čipu, kā rezultātā Kaspars Freimanis ar vieglu bogiju pievienojās šī gada čempionu listei!

P.s. Puttera spridzinātāja kausu izcīnija Edgars Zālītis, kurš neskatoties uz visu, izpildīja tikai 26 puttus! Pēdējās bedrēs nodemonstrējot, gan savas izcilās aprēķinātāja iemaņas, gan čipa tehniku, izpildot abās bedrēs (doubls un PAR) 0 puttus!

Back to top button