2023kungi

Vadims iekāpj zonā!

Iziet laukumu PAR ir forši!! Vadima Šmaļa recepte šodien – trīs berdiji + trīs bugiji = OZO personal best. Nekas vairāk, nekas mazāk. “Līdz devītajai bedrei domāju, ka “tā sajūta” nekad nebeigsies”, tā Vadims lakoniski par savu šīs dienas veikumu..

“Tā sajūta” par ko Vadims runā ir atrašanās “zonā”. Par to ir sarakstītas grāmatas, uzņemtas filmas un dažādi sporta psihologi ir aprakstījuši kā tur nokļūt. Bob Rotella ar savu Willpower, jeb vizualizācijas spēku un labo domiņu domāšanu vs Garret Kramer ar savu Stillpower, jeb tieši pretēju viedokli, kas uzskata, ka golfs tāpat kā dzīve ir jāapgūst caur to kā domas strādā (apzinoties, ka mēs tās nekontrolējam un tādēļ laižam tās cauri bez pieķeršanās), nevis caur kaut kādu samāksloti forsētu domu menedžmenta tehnikas izmantošanu (kā sitienu vizualizācija).

Golfā šī atrašanās zonā ir īpaši izteikta, ko, nešaubāmies, ir piedzīvojis (uz ilgāku vai īsāku laiku) katrs, kas šo lasa. Skatoties uz Vadima vispārējo mieru golfa laukumā, lai kur tas arī nebūtu – kādā no Baltijas Open sacensībām, Spānijas izbraucieniem, vai Turcijas ProAM (izņemot, protams, visu šo pasākumu galā dinner) ir skaidrs, ka Vadims ir drīzāk Stillpower pārstāvis. “Klusais slepkava” ar kuru mēs lepojamies, jo – 6 ar HCP 6 ir jaudīgi.

Varētu likties jau, ka par daudz te sīrups, bet.. Pirms pāris mēnešiem mēs rakstījām, ka RTM sportiskās kvalitātes izvērtēšanas brigāde ir apkopojusi pēdējo divu gadu datus, kuri nav glaimojoši sportistiem un līgai, kas sevi dēvē par “prestižu golfa tūri, kas apvieno labākos golfa spēlētājus un spēlētājas Mīlgrāvī un tālu aiz tā robežām, un kuras mērķis ir veicināt golfa meistarības izaugsmi spēlētāju vidū un dot ieguldījumu golfa attīstībai rajonā un valstī”.

Bet mēs nekautrējamies un aicinām arī citas līgas to izdarīt, jo mums tač nav ko slēpt. Vai ne? Tad nu lūk:

1.Vidējais svērtais dalībnieku HCP:

2021 (82 unikālie spēlētāji2022 (80 unikālie spēlētāji)
9,39,5

2. Vidējie score (dzeltenie tee):

Laukums20212022
Ozo8687,2
Jūrmala88,387
Reinis87,584,3
Viesturi85,285,4
TOTAL86,486,7

3. Vidējie score (baltie tee):

Laukums20212022
Ozo90,690,8
Jūrmala 91,3
TOTAL90,690,9

Piekritīsiet, ka “pēc sajūtām” tik slikti nav, kā to rāda dati! Tomēr ir par ko katram padomāt, tādēļ arī gods un slava Vadosam.

Šī sezona ir sākusies ļoti produktīvi un kopējie rezultāti vieš cerības, ka statistikas datu ailītē 2023 mēs varēsim visus iepriekš minētos ciparus samazināt. Šīs dienas rezultāti iezīmēja arī vēl vienu lietu, kuru līdz šim nebijām ņemuši vērā. RTM ir Edinburgas tipa spēlētāji kā jau pieminētais čempions Vadims Šmaļs, Uldis Sangovičs (2. vieta un -4) un Mārtiņš Zaķis (3. vieta ar -3) un ir Floridas tipa spēlētāji (parāk garš saraksts), kuri šādos apstākļos (vējš, lietus, un ir auksts!) paspēlēt nevarot. Bet tas nekas, gan jau pienāks arī Jūsu diena atrasties zonā un iziet laukumu PAR (ja ne tīrajā, tad stroke netto jau nu točna).

Back to top button