2022dāmaskungi

RTM vs LRTM Ryder Cup 2022

2023. gadā Marco Simone laukumā Romā, Itālijā notiks visu golfa fanu gaidītākās sacensības Ryder Cup, kurā ASV golferi dažādos matchplay formātos sacentīsies pret labākajiem Eiropas spēlētājiem. Kamēr visi kārstākie fani gaida 8. novembri, lai iegūtu iespēju iegādāties biļetes uz šiem golfa svētkiem, RTM un LRTM jau trešo gadu pēc kārtas rudenīgi krāsainajā Ozo Golf club aizvadīja savu mazo Ryder Cup. Bilance līdz šim – 2020. gadā vēsturiskā, pirmā uzvara RTM; 2021. gadā bezierunu kapitālācija un uzvara LRTM.

Abu komandu sastāvus tradicionāli nosaka Lielā Fināla (tātad visas sezonas) ranga līderi, kurus cīņā veda attiecīgi RTM čempions Jānis Spalviņš un LRTM čempione Līva Legzdiņa.

RTM vs LRTM friendly faces
RTM vs LRTM stare down

Abas komandas bija noskaņojušas kaujinieciski, ko apliecināja vairāki fakti:

  1. Komandu saskaņotās “krāsas”.
  2. Aptuveni 1500 ieraksti abās čata grupās par taktiku, spēlētāju izvēli pāriem un stratēģiju.
  3. Pirms mača izpalika komandu draudzīgā apdāvināšana ar dažādām ice braker dāvaniņām. Tā teikt, nekādu priekšlaicīgu dāvanu!
  4. Līva Legzdiņa, kura zināma kā labākā iron sitēja (iespējams arī starp puišiem), bija iegādājusies un arī izmantoja 3wudu, ko nekad, nekad līdz šim nebija darījusi!
  5. Vēl viens no faktoriem – LRTM bija novākušas iespējami labāko sastāvu, jo komandas vidējais HCP bija all time best – 12,3, kamēr pagājušo gad tas bija 15,1, bet RTM HCP bija 8,0, kamēr pagājušo gad 7,6..

Formāts – 4 individuālie matchplay mači un divi pāru (best ball un foursome).

Maču uzsāka best ball pāri – RTM Kristaps Krištopans ar Valdi Muižnieku pret LRTM Lauru Kalniņu un Marinu Dašutinu. Pēc deviņām bedrēm RTM pārim 2 down, un 1 down pēc 17.. Beigās all square un neizšķirts dod katrai komandai 0,5 punktus!

Otrais pāris foursome formātā  – RTM Jānis Spalviņš ar Marselu Vapni pret LRTM Aiju Veisu un Veroniku Kimu – Zeili. Pēc grūta starta RTM tehnāri ieskrējās – izpildīja  5th avenue (jeb 5 birdie pēc kārtās) 10-14 bedrē un 1 punkts, jeb pirmā uzvara RTM!

Tālāk sekoja četri individuālie pāri:

  1. Līva Legzdiņa vs Dāvis Nātriņš. Gan Līva, gan Dāvis uzstādīja savus šīs sezonas personal best OZO laukumā – attiecīgi abiem -4 stroke netto, bet summā Līva uzvarēja 1up!
  2. Indra Eniņa vs Kaspars Freimanis. Šis, iespējams, bija “negodīgākais” pāris, jo izloze bija savedusi kopā hcp 2 vs hcp 10. Bet nu kā saka Temīdas roka ir akla, un lai cik smagi Indrai neklātos pret Kaspara rezerves patronām, beigās draudzīgs neizšķirts un pēdējo gadu labākā RTM matchplay spēlētāja bilance palika neaptraipīta!
  3. Agita Lejaskraukle vs Edgars Gauručs. Spēle par nožēlu LRTM Aigtai nevedās jau no paša sākuma, un pat par Spīti Edgara quadraple bogijam 4. bedrē, pārliecinoša uzvara RTM.
  4. Agnese Freimane vs Pēteris Gulāns. Līdzīgākais pāris HCP ziņā, jo tikai divu sitienu priekšrocība Agnesei, kura lielāko daļu bija arī vadībā. Tomēr nepārliecinošs Agneses back 9 ļāva Pēterim izraut individuālo uzvaru un rezultātā noformēt arī visai RTM komandai uzvaru mačā ar rezultātu 4:2.

Mači kā redzams bija sīvi un lielāko daļu LRTM jāatzīst bija vadībā, kas RTM komandu lēnām dzina izmisumā, kā slavenajā Louise Suggs teicinā: “Golf is very much like a love affair, if you don’t take it seriously, it’s no fun, if you do, it breaks your heart”.

Šoreiz gan dāmu sirsniņas tika salauztas :), bet gars nē! Apbalvošanas ceremonijā nekādas skumjas nebija manāmas, toties apņemšanās visu ziemu trenēties, vēl vairāk samazināt HCP un nākamgad atkal puišiem ierādīt vietu, atgriežot kausu LRTM valdījumā.. To arī novēlam, un apsveicam visu RTM un LRTM kolektīvu ar 2022. sezonas beigām!

Back to top button