2022Uncategorized

Latvijas Junioru golfa tūre un JRTM ir noskaidroti čempioni!

17. septembrī ar finālu Viesturu golfa laukumā noslēdzās Latvijas Junioru golfa tūre, kas pulcēja 39 spēlētājus vecuma grupās no U-10 līdz U-18.

Šī gada čempioni ir šādi:

U-10 meitenesUna Freimane
U-10 puišiJānis Lasmanis
U-12 meitenesAnce Ermansone
U-12 puišiRoberts Augusts Dombrovskis
U-14Aleksandrs Stacenko
U-16Andris Rībens
U-18Gatis Valters

Kas attiecas uz RTM – atsevišķā ieskaitē šogad pirmo gadu sadarbībā ar Skibox.lv notika Junior Race to Milgrāvis, kura finālam kvalificējās tie spēlētāji, kuri Latvijas junioru tūrē un JRTM bija nospēlējuši vismaz 6 posmus (3+3), tādējādi finālam eksperimentālajā JRTM sezonā kvalificējās 10 par kuriem rakstījām jau iepriekš.

RTM mediju departaments rūpīgi sekoja sacensībām behind the ropes, kā mūsu jauniešiem gāja laukumā un esam priecīgi, ka intriga, kurš būs JRTM pirmais čempions izvērtās, faktiski līdz pēdējiem sitieniem!

Finālu kā JRTM līderi uzsāka Emīls Gustavs Sangovičs, Andrians Elksnis un Andris Rībens. Matemātika bija vienkārša, kurš uzvar fināla posmu, saņem punktu daudzumu, kas faktiski garantē arī uzvaru sezonas kopvērtējumā un JRTM čempionu kausu!

Ranga līderis Emīls shotgun sāka no 6. bedres pārliecinoši – trīs pāri pēc kārtas, un neliels miss čipā, kā rezultātā pieņemams bogijs (netto PAR) 9. bedrē. Šāds sākums acīmredzami uzlika spiedienu Emīla flaita biedram Adrianam, kurš startā nevarēja ieregulēt nūjas, kā rezultātā pirmās bedres viņam rezultātu lapiņā iekrāsojās tumši zilā krasā.

Pa to laiku Dominiks ar Andri sāka no 4. bedres. Dominiks pārliecinoši – uzreiz ar berdiju, bet Andrim PAR.  Pēc pirmā apļa Emīlam 35 netto sitieni, Andrim – 36, bet Dominikam 40 un Adrianam 48, līdz ar to iezīmējās divi līderi, kuri uzsāka izšķirošo cīņu – Emīls un Andris.

Lieki teikt, ka jaunieši šādā spriedzē nebija bijuši par ko liecināja, gan viņu ķermaņa valoda, gan, iespējams, lieki, bet regulāra saziņa, sakliedzoties starp bedrēm, un apmainoties ar informāciju par rezultātu katru reizi, kad viņu ceļi krustojās starp Viesturu mežiem un pļavām.

Emīls visu līdzšinējo raundu spēlēja bez ievērojamām kļūdām un kā ranga līderim pienākas bez double bogijiem. Uzsākot finiša spurtu otrā apļa pirmās trīs bedres (jeb pēc shothgun skaitot 14-16. bedre) notika kaut kas mistisks – draivs mežā, divi norauti čipi pēc kārtas un rezultātā trīs bedrēs šķietama katastrofa – doubls, doubls, tripls. Andris sajutis iespēju pretī noliek trīs pārus, no kuriem divi ir netto berdiji. Emīla berdijs un pars 17. un 18. bedrē bija par īsu, lai izrautu pārspēli un par šīs sezonas un pirmo JRTM čempionu tika kronēts Andris Rībens.

Andris aizvadīja ļoti labu raundu -75 sitieni, un double bogey free, kas ir čempiona cienīgs rezultāts un nodemonstrēta augsta meistarība tieši svarīgākajā brīdī. Andris uzvarētāja runā pateicās vecākiem, flaita biedriem, kā arī apņēmās nākamajā sezonā uzlabot savu sniegumu vēl vairāk.

Andri, lai izdodas un turēsim Tevi pie vārda 😉

JRTM fināls pierādīja, ka golfs ir jāspēlē visas 18. bedres, jo neskatoties uz it kā dramatisko beigu iznākumu – čempions tika noskaidrots tikai ar 2 sitienu atšķirību no otrās vietas!! Tas liecina par to, ka tu vari spēlēt visu sezonu labi, bet pietiek ar vienu bedri, lai paliktu otrais. Un tas pats var notikt uz otru pusi – tu vari regulārajā turnīrā neuguņot, krāt pieredzi, ko aukstasinīgi nodemonstrēt finālā! Lai kā nebūtu tā ir pieredze un spriedze, kuru ir jāiemācās kontrolēt, meistarība atslēgt visas negatīvās lietas un aukstasinība, ko tikai regulāra sacensība nodrošina un attīsta.

Fona mūzika:

Nobriedušas sabiedrības pazīmes. Ir – (1) spēja vienoties un sadarboties cēlāku mērķu vārdā un (2) rūpes par nākamajām paaudzēm. Jautājums, ko RTM valde sev nepārtraukti uzdod ir – vai tas ir federācijas darbs vai tomēr klubu darbs? Varbūt tas ir kopējs darbs, kur viens otru atbalsta? Nobriedušās un ar lielu golfa pieredzi valstīs domas dalās, bet piemēram vienā golfa tradīcijām bagātākajā Lielbritānijā – galvenā junioru tūre (www.juniorgolftour.co.uk) ir privāta iniciatīva. Lai vai kā, galvenais, ja rūp LV golfa nākotne un attīstība, tad nav svarīgi kurš iedod ‘grūdienu’, visiem roka jāpieliek! 

RTM valde saka lielu paldies sākotnējai iniciatīvas grupai Uldim Sangovičam, Indrai Eniņai, Arvim Zeilei, Intam Krastam, par JRTM aizsākšanu. Bet darbs ir tikai tikko sācies – jaunās un turpmāko sezonu mērķis ir vienkāršs – radīt junioriem konkurētspējīgas, izaicinošas, jautras un pieejamas regulāras sacensības sezonas garumā.  

Gan jaunieši, gan viņu vecāki iedrošina turpināt iesākto, pilnveidot un vairot golfa tradīcijas Latvijā, ko pierāda daudzās idejas, kuras ir apkopotas (un vēl tiek apkopotas) šī sezonas garumā un tiks pilnveidotas nākamajās!

RTM izsaka pateicību par sadarbību, SKIBOX.LV un personīgi Dzintaram Lerhim, ar kuru attīstīsim idejas turpmākai kopīgai sadarbībai:

  • Noteikti ir jāuzlabo komunikācija un promocija, lai būtu atpazīstamība un spēlētāju daudzskaitlība
  • Jāatvieglo pieteikšanās ērtums
  • Loģistika un bērnu nogādāšana uz izbraukuma posmiem
  • Visu klubu/laukumu iesaiste un ir svarīga, jārod visām pusēm pieņemami apstākļi
  • Darbs ar atbalstītājiem, noteikti ir interese atbalstīt, bet vēl jāpilnveido “produkts”
  • Sezonas uzvarētājs, iespējams, jānosaka līdzīgi kā RTM (1 vai 2 dienu sacensības ņemot vērā sezonas sniegumu priekšrocības) 
  • Jāpaviesojas Igaunijā, lai apmainītos ar pieredzi viņu Junioru tūres organizēšanā
  • Noteikti saskatām sadarbības un iesaistes iespējas ar Ladies RTM, lai jauniešu golfam pievērstu vairāk meiteņu
  • Uc.

Par precīzākiem plāniem ziņosim laicīgi pirms nākamās sezonas, bet aicinam visus vēcākus un funkcionārus kopīgi iesaistīties, kuri vēlas, lai Latvijā golfs attīstītos.

Izbaudām labāko spēli pasaulē, kamēr tas Latvijā vēl ir pieejams pirms ziemas un uz saziņu jaunajā sezonā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Pačeko šo
Close
Back to top button