2022kungi

Svens Dinsdorfs izcīna otro Lielo Ķiveri šogad!

2022. gada 24. jūlijs bija savā ziņā vēsturiska diena RTM komūnā – pirmo reizi Lielās Ķiveres (Grand Šļam) posms tika aizvadīts Jūrmalas golfa laukumā.

Stāstīt par garajām distancēm, ko spēlētājiem piedāvā Championship laukums, tāpat kā par vēl garāko rafu, jau ir kļuvis garlaicīgi, un ar šiem faktoriem visi dalībnieki, piesakoties posmam, visticamāk bija rēķinājušies un sagādājuši sev somā pietiekošus bumbiņu krājumus. (Kā vēlāk izrādījās visi izņemot tūres un visas Latvijas Hole in One mašīnu – Gintu Zeltiņu). Leģendārās sacensības neizpalika arī bez pretrunīgiem notikumiem un tiem sekojošiem RTM noteikumu komitejas lēmumiem, tāpēc piesprādzējieties un braucam tālāk!

Debija

Tūres debiju piedzīvoja jauneklis, kurš golfā nav pirmo dienu. Sagaidījis savu 21. dzimšanas dienu, Dāvis Tunsts uzreiz (atkārtoti) reģistrējās RTM biedrībā, kurā sākotnēji pieteikumu jau bija iesniedzis 2 gadus atpakaļ, kad dalība neatbilstoša vecuma dēļ Dāvim bija liegta. Saviļņojums bija tik liels, ka berdijs pirmajā bedrē šķita pašsaprotams. Pirmajam berdijam kopumā sekoja vēl 3 un dalītā ceturtā vieta debijā ir visnotaļ cienījams rezultāts.

Lietas, kuras nemainās un rullis paliek rullis

Gints Zeltiņš startēja pēdējā flaitā un izlozes kārtā sita otrais. Pēc Mārtiņa Priedes draiva tieši rafa vidū, kas atdala pirmo bedri no desmitās, Gints izvēlējās Mārtiņam sekot… Mirkli vēlāk, uzliekot provizorisko bumbiņu uz tee, sekoja klasiskais Ginta paziņojums: “Šis, visticamāk, ir mans pēdējais sitiens šodien!”. Par laimi flaita biedriem provizoriskā bumiņa nokļuva farwejā, bet nonākot līdz tai Gints jau bija saskaitījis cik viņam somā ir atlikušas (deviņas) un izteica brīdinājumu flaita biedriem, ka, ievērojot R&A noteikumus pārējie flaita biedri “nedrīkst viņam piedāvāt citas”. Šie pravietiskie vārdi Gintam ļāvā izdarīt to, kas viņam patīk vislabāk – finišēt sacensības ātrāk! Gints pēc sava pirmā PAR 10. bedrē, 11. diemžēl nepabeidza tieši bumbiņu akūta deficīta un jau iepriekš izteiktā aizlieguma dēļ. Tādējādi Gints tīru sirdsapziņu, ievērojot golfa noteikumus, sagādāja sev brīvāku svētdienas atlikušo daļu, visticamāk ar kādu aukstu Sauvignon Blanc.

RTM noteikumu komiteja norullē po ponjatijem

Ja Augusta National laukums ir slavens ar to, ka katrai bedrītei ir savs nosaukums (Magnolia, Juniper, Pampas, Amen corner u.c.), tad JGCH īpaši neatpaliek, jo neskatoties uz to, ka laukuma ainavu arhitektam Piņķu ģeogrāfiskā novietojuma dēļ nebija lielas iespējas izvērsties ar elpu aizraujošiem skatiem, kas varētu piešķirt nosaukumus pašām bedrītēm, spēlētāji, apgūstot citādi lielisko laukumu, ir radījuši nosaukumus tieši atsevišķiem laukuma elementiem. Tā ir radies: Zeiles farwejs 1. bedrē (mežonīgais rafs pa labi); Žaks Kusto (krūms kurā visi iet nokārtoties un atstāj ratus pirms dodas uz greena) 5. bedrē; Trampa mati 16. bedrē; Keisela bunkurs 17. bedrē; Skadata stenka 18. bedrē, u.c.

Šodienas notikumi laukumā burtiski pieprasa izsludināt konkursu jaunam nosaukumam – kā varētu dēvēt 17. un 11. bedres krustojumu…? Vēstures annāles klusē, kāds velns šeit pabijis, un kas šo neķītrību ievazāja RTM, bet, kā jau tas mēdz gadīties, netikumi ātri līp un tiem ir ieraduma spēks! Proti, “attapīgākie” spēlētāji ir iemanījušies, ka JGCH 17. bedre ir jāspēlē caur 11. farweju, tādējādi izslēdzot no spēles, gan 17. bedres ūdeni, gan bunkurus, kuri sargā farweju un greenu, tādējādi pilnībā piesmejot pašu lielo Džeku Nicklausu un visu viņa augsti apmaksāto arhitektu brigādi. Sak’: “Y’ all may scratch ma boolls“, jeb tiešajā tulkojumā uz latviešu valodu: “mana bumbiņa lidos , kur es viņai teikšu un man 17. bedre problēmas nesagādās”..

Šodien tādi spēlētāji bija vismaz 5, un visi atrodami tabulas augšgalā, sākot no otrās vietas. Un tas nekas, ka izrādās jau vismaz gadu JGCH local rules vēsta šo:

Pēc mača neklātienē uzreiz tika sasaukta RTM noteikumu komisijas sēde, kurā vienpersoniski piedalījās tūres galvenais tiesnesis, lai pēc atsevišķu spēlētāju izteiktā lūguma, izvērtētu notikušo, kas draudēja ar RTM vēsturē lielāko DSQ skaitu un būtiskām izmaiņām posma order of merit. Pēc kaismīgas apspriedes pats ar sevi, RTM galvenais noteikumu pārzinātājs nāca klajā ar verdiktu:

Tiesnesis uzskata, ka tūre, ieskaitot tās tiesnesi, nav tikusi informēta par local rules ieviešanu, tā dēļ  tas nav bijis piemērojams šajā posmā. Līdz ar to sods nav piemērojams. Par šī noteikuma piemērošanu nākamajā Jūrmalas posmā tiks ziņots atsevišķi”.

Lēmums nav pārsūdzams un punkti tika sadalīti. Case closed. Tomēr sāpīte visticamāk biedriem, kuri rūpīgi seko noteikumiem līdzi, paliks!

RTM mediju departaments piekrīt, ka “noteikumu piemērošanai jābūt taisnīgai pret katru konkrēto situāciju pēc būtības”, tomēr izmantojot medijiem piešķirto “sabiedrības sargsuņa” lomu un tiesības, kā arī apzinoties, ka tālāk rakstītais var rezultēties licences anulēšanā (tāpat kā Doždj žurnāliestiem Krievijā), gribam izteikt dažus (retoriskus) jautājumus:

  1. Vai šāda šķietami teleoloģiska noteikumu interpretācija, nepiemērojot local rules neradīs precedentu “a mums neviens nepateica, bet paši neizlasījām”, kas ļaus pārrulēt arī citus noteikumu pārkāpumus, paverot pandoras lādi, kuras negatīvās sekas šobrīd nav iespējams aplēst?
  2. Vai bailēs no iespējamā nosodījuma saņemšanas par noteikumu striktu ievērošanu, kas nonāktu pretrunā ar ģedovšinasmes jau vairakus gadus tur spelejam”, ir pareizs signāls jaunajai golfa paaudzei?
  3. Ko tagad darīt ar visiem zināmo postulātu: “Nezināji likumiņu, dabūji pa plikumiņu!”?
  4. Varbūt reizi sezonā local rules tāpat kā nebeidzamie nodokļu likumi grozījumi Latvijā ir jāpārlasa?
  5. Visbeidzot, ja jau reiz ejam uz iekļaujošu sabiedrību un draudzīgākām savstarpējām attiecībām, vai nevajadzētu aicināt valodniekus izslēgt no alfabēta burtu “r”, jo tik daudziem ir grūtības ar tā izrunāšanu?

Visa šī ēnā, Svens Dinsdorfs nospēlēja ļoti labu raundu – 80 golfa sitieni un pelnīta pirmā vieta. Šī uzvara Svenam, pamostoties pirmdien no rīta, dos pirmo vietu arī RTM kopvērtējumā. Fun fact – šogad aizvadīti četri LĶ posmi – divos no tiem Svens ir izcīnījis uzvaru, bet divos palicis runner up! Cieti! Un izskatās, ka viens kaimiņš ir nolēmis pārņemt ceļojošo trofeju no otra, ko arī novēlam. Otrajā vietā neviens cits kā šī brīža čempions Ints Krasts un topošais likuma kalps Kristaps Krištopans

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Back to top button