2022kungi

Andževs uzvar čempionu Krastu

Tā ir tradīcija – valsts svētkos RTM posms “Neatkarības diena’’ pulcē rekordskaitu dalībnieku. Arī šoreiz. Pavisam nedaudz un uz starta izietu 50 nūju diriģentu. Trešdienas laika apstākļi bija lieliski, lai spēlētāji uzrādītu labus rezultātus, un tā arī notika – TOP10 finišā visi spēlēja zem PAR Netto.

Motivācija tikt pie punktiem šādā posmā bija augsta, kas sportistiem dažkārt radīja vēlmi izpildīt sitienus, kas pārsniedz to spēju robežas un komforta līnemi.. Šeit divi brašuļi (Tālis un Lauris) demonstrē kā vajag un kā nevajag sist no ūdens:

Šo rindu autors kā pirmo OZO golfa laukumā iesildoties satika Ingaru Andževu. “Ingar, man raksts jau kādu laiku par tevi ir gatavs. Beidz ākstīties un sāc spēlēt”. Mazai atkāpei, ja kāds vēl domā, ka viņš vēl ir rookie mūsu sabiedrībā, tad šī jau Ingaram ir trešā sezona RTM. Protams, tāpat kā teju visas Latvijas medaļas olimpiskajās spēlēs mūsu tautas vēsturē izcīnījuši vīri, kas nākuši no reģioniem. Pamēģiniet, vieglāk būs atrast tos, kuri nav no laukiem. Un Ingars ir no laukiem. Kā to atpazīt? Godīgas acis, plats smaids, teju vienmēr viss patīk un protams teju neticams spēks, kurš ir jāsavalda. Neviens. Uzsveru – neviens – Latvijā draiveri nespēj vēzēt tik ātri kā to dara viņš. Un tas diemžēl ir arī viss uz tee. Vismaz bija līdz trešdienai.

Ingar, nomierinies, nenogalini bumbu.

Tās bija balsis šī turnīra uzvarētāja galvā. Pēc pirmajām četrām bedrēm -5. Atslēga panākumam – draivs atrada ferveju visas dienas garumā. Turklāt bedrēs, kur citkārt klasiski viss bija slikti. Pēc pirmajam 9 bedrēm pārliecinošs līderis, kam sekoja 2021. gada čempions Ints Krasts. Jubilāra kompānija laukumā gādāja tā, lai omulīgi un mīkstas rokas, gaviļniekam būtu katrā sitienā. Šampānietis, ikri, tosti un vilciens ar bērdijiem. Pirmajās deviņās bedres Krastam bija tikai viens PAR. 4 bērdiji (4,5 un 6 bedrē turklāt pēc kārtas) un dažas neprecizitātes pārējās bedrēs.

Paņem dziļāk. Un neblenz uz bummbiņu.

Tāds bija padoms draugam – Svenam Dinsdorfam, kurš šo šovu skatījās ‘’dzīvajā’’ un pats lika garām no iekura attāluma un iespējām. Arī no ‘’začota’’. Lai, šoreiz piedod pārējie 44 posma spēlētāji, bet šeit bija tikai divi tās dienas labākie. Spēles liktenis izšķīrās klasikā – pēdējās trīs bedrēs. Uz 16. bedres Andževs nokārto vieglu bērdiju un kļūst -7, savukārt čempions ierauj sevi neizskaidrojamā ķēdē. Izcili draivi uz 16 (norok aprouču), 17 (bērdijs kļūst par 3 putu) un 18 (norok čipu). Kritiens uz otro vietu un līdz ar to Ingars nodrošina savā golfera karjerā otro uzvaru RTM. Finišā arī personīgais OZO rekords – 78 sitieni.

Ja es kļūšu par RTM čempionu, mani taču Gulbenē ar zirgu izvedīs cauri pilsētai. – Ingars Andževs.

Sezona vēl gara. Bet atcerēsimies, kur pārsvarā tiek kaldinātas sporta trofejas. Treniņos, prātā un mūsu, Latvijas, apstākļos – golfa laukumos. Mārupe jau arī NEKAD nav bijusi pilsēta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Back to top button