2022kungi

Neesi lohs – Esi golferis

Šoreiz pirms ķeramies klāt sezonas pirmajam ‘’LIELĀS ĶIVERES’’ posmam – par lohiem, kas cenšas būt golferi. Šis nav skolas direktora raksts vai kaunināšanas stabs pie viduslaiku baznīcas. Šis ir par mums pašiem RTM.

ETIĶETE.

Ja esam piemirsuši, tad labu golferi raksturo nevis viņa 300m draivs vai jaunais spīdīgi dārgais puteris, bet gan viņa stāja un personība laukumā. Etiķete. Citiem vārdiem arī audzināšana. Mēs esam cienījamu cilvēku un personību kopa, kuri savu dzīves hobiju ir atraduši vienoti. Katru trešdienu un svētdienu sacenšoties spēcīgākajā Latvijas golfa turnīrā. Kur katrs ir ar savu raksturu, ieradumiem un arī īpatnībām. Taču startējot kopā RTM turnīros – mēs respektējam un cienām vispirms SPĒLI, tad CITUS un tad SEVI. Jā un tieši tādā secībā.

“A kid grows up a lot faster on golf course. Golf teaches you how to behave.”

-Jack Nicklaus.

Stāsts ir par dažu mūsu tūres spēlētāju izpausmes veidu sacensībās. Stāvot uz pirmā tee, tas nav tikai vēlme neizplēst krūmos, kreisajā pusē, vai saderēt uz kārtējo betu. Vispirms tas ir solījums saviem biedriem – es šo maču spēlēšu kopā ar jums līdz 18. bedres beigām! Veči tas ir tik vienkārši. Šis gads, diemžēl nav savādāks – ir tādi un šoreiz, vienā turnīrā pat vairāki, kas savās ambīcijās, godkārē un necieņā vispirms pret SPĒLI un tad partneriem atļaujas būt, kas varenāks vai īpašāks par iepriekš minēto. Šī spēle ir lielāka par jums un jūsu partneri ir cienīgāki par jums, ja domājat ka 600 gadu sena spēle nav pieredzējusi ko tādu, kas nebūtu jūsu attaisnojuma arsenālā, lai kādā brīdī noietu no laukuma. ‘’Man nosala rokas’’, ‘’Nevaru uzsist’’ – ‘’Man turnīrs beidzies, es eju mājās’’ vai kā savādāk. Veči – ziniet – neesiet lohi, esiet golferi. Esiet šīs spēles džentelmeņi, tāpat kā dzīve arī golfa laukumā – šeit viss kā uz delnas. Mīkstmiešus dzīve izspļauj. RTM ir krietnu vīru vieta. RTM nepieļauj izstāšanos no turnīra, ja vien tas neapdraud veselību vai ārkārtējus apstākļus, kur atrašanās golfa laukumā jebkuram šķistu nepieņemama (ģimenes apstākļi, nāve-dzīvība). Etiķete, par ko runā Niklaus ir vienkārša – golfs iemācīs uzvesties tiem, kas laukumā nemāk. Tikai RTM nav tā vieta, kur mēs turpmāk pieļausim šādus demaršus turnīra laikā.

PIEDODIET, BET 10 EUR

Katrs golferis, kurš ir ieguvis savā īpašumā RTM sezonas licenci ir arī automātiski akceptējis tūres noteikumus. Piemēram. SCRAMBLE turnīrā A. Tripāns uz pirmā tee izšāva raķeti ferveja virzienā. Bumbiņa piezemējās priekšā iepriekšējam flaitam. Jā, Armands neredzēja, jo partneriem arī šķita, ka  – ‘’Var sist’’. Šajā gadījumā šāds tee sitiens – apdraudot un reizē traucējot spēli citiem RTM dalībniekiem izmaksā 50EUR, kas nonāk Tūres kopējā kasē, kā soda nauda. Draudzīgs atgādinājums tūres tālsitējiem. Cieniet citus vai arī to sāks darīt Jūsu maciņš.

Bet nu par 10EUR. Izvilkums no RTM nolikuma.

Ja spēlētājs, kurš pieteicies attiecīgajam posmam, neierodas uz savu startu un par to nebrīdina pārējos spēlētājus ar WhatsApp starpniecību RTM Tour WhatsApp grupā, lai turpinātu piedalīties tūrē, tam jāsamaksā 10 EUR soda nauda.

Pirmais sezonas LIELĀS ĶIVERES ČEMPIONS.

Sezonas pirmā LIELĀ ĶIVERE notika neparocīgos laika apstākļos. Par to jau stāstījām ievadā. Daži bēg no laukuma, jo neizturami ir laika apstākļi, taču šī raksta autoram šķiet, ka dienas beigās apbalvo to, kurš to visvairāk grib. Šis stāsts ir par kungu, kurš svētdienas rītā, kā allaž ļoti laiski baudīja savu rīta kafiju 30 minūšu brauciena attālumā kādā pierīgas savrupmāju rajonā. Bija jau izbaudījis pēdējo KP sezonas Highlight NBA apcirkņos savā telefonā un kārtējo reizi pieķēra sevi pie domas – ‘’Ja man kristu kā Beertānam Dalasā šodien…”. Viņš laukumā ieradās, kā parasti. Izslējies un ātrā solī, vispirms, uz ģērbtuvi, tad žetons – izsist 11 sitienus. 15 ripinājumi – un pirmais tee. Bez liekām kustībām. Nekas neliecināja par to, ka šis kungs būs ieradies kā uz Latvijas čempionāta pirmo dienu.

Latvijas čempionāta pirmā diena, tiem ,kas nezin – pēdējos trīs četrus gadus ir saulaina, karsta diena. Edgars, nejuta, ka ārā ir +8, ir lietus un ir neforši. Viņš BEZ lietus biksēm, jakas un izredzes šādā skatā uz tee komentētāji jau stingri teica – 0. Izredzes ir 0. Ja nu vienīgi baigi met…! Bet, skaidrības labad – nē, arī to nedarīja.

To ko šogad ziemas sezonā Edgars Zālītis bija darījis – regulāri klapēja 90. Turklāt to darīja populārākajos Spānijas un abos Latvijas laukumos. No Baltajiem tee, protams, 90 ir OK. Edgars šoreiz nospēlēja savu vienu no pēdējo trīs sezonu labākajiem RTM raundiem no tālākajiem tee, turklāt arī stroke (83). Lai saprastu, nozīmīgumu –  4 Latvijas Čempioni un 4 Senioru Latvijas čempioni hmm… stroukā zaudēja. Kā, lai neatceras Bertānu no tālās distances rīta highlight skatoties?! Arī Edgaram grūti no tuvās distances, jo tikai 5!!! GIR, bet puterēšanā 34 puti! 

“Edža, Tev pietiek uzvarai arī ar bogiju” – partneris, LD10 noteica uz 18. tee un Zālītis uzreiz ieplivināja savu otro sitienu kreisajā grāvī (kas 60m no grīna), lai intriga saglabājas! Beigās saglabājās – slapjās biksēs, nosalis ar ledus pirkstiem viņš paspieda roku partneriem un noslēdza šo dienu kā labākais. -2 Stroke NET. Dalīta otrā vieta posmā Edgaram Gauručam un Dāvim Nātriņam. Abiem -1.

Ja izlasījāt, secinājumi. Nākošajā posmā nesitat virsū kā Tripāns. Neesat lohi, kas grib būt golferi. Un ja nolec no posma – atceries to arī ar savu maku. Veiksmi visiem.

Back to top button