2022kungi

Scramble Cup – Latvia vs USA

Pavasaris dabā ir laiks, kad tā svin pārošanās laiku. Līdz ar briestošajiem pumpuriem jaunajos dzinumos un pīlēm 13. bedres dīķī – ir arī RTM golferi, kas savu otru pusīti atraduši, bieži vien sev zināmajos pārošanās veidos. Ir emocionāli nesatricināmi pāri kā, piemēram,NATO spēks (Pursley/ Schremp). Neatdalāmie Mārupes gurķi, Krištopanu rīkļurāvēji vai kādi citi. Sezonas pirmais komandu turnīrs – Scramble Cup.

Pārošanās dabā ir smalks process. Arī golfā – kurš, kā un kad to darīs var dzirdēt īsi pirms starta. Pieklājīgā veida tas skan tā – Uz cik Jūs gribat, lai mēs jūs paņemam? Uz putterēšanas grīna daudz atsaucīgo Krištopanu flirtam nebija. Vien retais nezin, ka šīs ir  viņu priekšspēle, kas beigās noved pie sāpīgas pieredzes 4 stundu garumā. Pērn viņi bija šī formāta favorīti, bet…beigās uzvaru atdot Mārupei (Dinsdorfs/Krasts). Šogad…

Šogad Krasts/Dinsdorfs riesta deju parādīja vien uz 18. bedres grīna, pēc 8 metru putta, Krasts izgāja no saviem emociju dambjiem un eksplodēja ar birdie. Tur bija viss – lēciens pretī debesīm, Svena prieka asaras un piesēdienā klasiskais ‘’ Tu redzēji, kā es viņu nolasīju’’. Diemžēl – Turnīra čempiona pilnvaras bija jānoliek. Birdie-birdie finišs dod dalītu 3 vietu.

Vilis un Kristaps Krištopani iesāka ar fenomenāli. Pirmās piecas bedres = 4 birdie. Pirmajā devītniekā 32 sitieni. Un tad Sahāras sausums. Blāva mirāža no uguņošanas. Turpmākajās 2h un 30 minūtēs – 1 birdie. Tas uz abiem. 14 un 15 bedre pēc Kristapa teiktā – bija talantīgi izspēlētā. Sīkāki paskaidrojumi – lieki. -7 turnīrā un kopā ar Mārupi dalīta trešā vieta. Labs rezultāts?! Pagaidiet – viņi vel nekad nav bijuši ārpus top5 pāru sacensībās RTM….un nav bijuši arī TOP1.

Par uzvaru šoreiz cīnījās divas komandas. Vīri, atzīsim – šoreiz pārējie tandēmi bija otrajā plānā. NATO ( Pursley / Schremp) – OZO kluba mājā uzturējās viss ilgāk. Boggie free raunds un 7 birdie un pieklājīgais -9. Un šķita, ka viņu izšautā artilērija būs apslāpējusi visus. Taču Kenins/Vapne nospēlēja savu melanholiju pirmajā devītniekā, kur vien piektā labākā komanda, bet tad, uz 10tee notiek pagrieziens ne tikai spēlē bet arī Latvijas čempiona muguras desmitajā skriemelī un sekojošais teksts partnerim – “Marsel, tagad tev būs mani jānes līdz finišam!” Bijušajam futbolistam patīk tikai totāls futbols, golfa zālienā – tas nozīmē tikai gāzt, nekādas drošās spēles. 10,14 un 16 bedrē viņiem NEBIJA birdie. Turklāt uz 16. – PAR ar 3 putu!!! Neticamais bija noticis. Marsels atnesa uz saviem pleciem Koļu līdz noslēdzošajam grīnam. Nikolajs Keņins izvilka no 2021. gada MVP somas savu “Odyssey 2 ball putter”, salocīja rokas viegli, pirkstu galos iegulās rokturis, vienreiz paskatījās uz caurumu un lika iekšā elegantu līniju no 18mitā grīna frinža. 8 metru rotācija noslēdza ceļu. Pārspēle par Scramble Cup ar NATO.

Šim pasākumam Amerikāņi piegāja pragmatiski. Viņi neko no minētā neredzēja, jo jau gatavojās pārspēlei driving range. Slīpējot savu mazo artilēriju – 52 un 56 nūjas. Būdami padomju skolas audzēkņi – Vapne un Keņins saprata, ir jāņem kamēr ir ko ņemt. Gluži tik vienkārši tas arī nenotika. Keņins pirms izdarīt savu sitienu – pārspēlē – nopulēja savu 56. wedžu tik naski, ka ar backspin bumbiņa tika nolikta pie tuvā karoga  3 metru attālumā. Pretinieki atbildēja ar ‘’plauktu’’ 8 metru tālumā. NATO labi uzbruka, taču distance pa lielu. Vapne – nekļūdīgi bedrītes centrā iedzina bumbiņu bedrītē. Šādi beidzās 32 RTM pāru skaistā pavasara pastaiga pumpuru ziedēšanas laikā. Laimīgākie no visiem bija šie smaidošie kungi Marsels Vapne un Nikolajs Keņins. Jo viņi visus bija smuki un skaisti…iz, atvainojos – Uzvarējuši.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Pačeko šo
Close
Back to top button