2022kungi

Mārtiņš Zaķis uzvar Grand Opening

Pēc pirmā – čempionu posma atcelšanas nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ, svētdien beidzot tika dota zaļā gaisma RTM Tour 2022. gada sezonai! Uz starta Ozo Golf Club izgāja 26 spēlētāji, katrs apņēmības pilns parādīt, ko ziemā trenažieru zālē un mājās pie spoguļa (vai drīzāk uz dīvāna) ir satrenējies. Paralēli RTM notika vēl divi būtiski turnīri. Pirmais no Latvijas jaukā pavasara uz Malagu aizbēgušie 8 RTM biedri, iespējams, pašā slēptākajā un viestiešākajā nozīmē galvu reibinošākajā  golfa laukumā – “La Zagaletta” izspēlēja savu Grand Opening.

Skats no Zagalleta 1st tee

Otrais – RTM asociētajā “lielo puišu” tūrē ASV notika The Masters, tikpat noslēpumainā laukumā, kurā diemžēl nevienam no mums nebūs lemts uzspēlēt NE-KAD. PGA spēlētāju rezultāti jau izsenis ir pierādīts atstāj dziļu ietekmi uz pašmāju spēlētāju sniegumu. Un šeit retorisks jautājums – kā mūsējiem spēlēt, ja pat Tīģeris Mežs (Tiger Woods) turnīru pabeidz ar +13..?

Atbilde tālu nav jāmeklē – mūsējais Marsels Vapne ir Tiger Woods līmenī +13. RTM Woodu pāvēlnieks (viņam somā tādi ir 13) Arnolds Čulkstēns 8. bedrē – auts, ūdens, gandrīz vēl viens ūdens un likumsakarīgs “9”. RTM trīskārtējais čempions Uldis Sangovičs (OZO laukumu!) pabeidza ar +18 un gandrīz pirmo reizi kopš paņēma rokās golfa nūjas “nenobreikoja” 100. RTM pagājušā gada MVP Nikolajs Keņins tikmēr Spānijā izklaidējās ar +15… Armands Tripāns, kurš ziemā pārdeva savu veco video kameru, draiveri un arī sievas automašīnu, lai apmaksātu braucienu uz UK un pie supermega pro nofitotu visas nūjas…., bet tāpat žēlīgs +7..

Kas notiek? Kāds vainos laikapstākļus:

Ok, varētu it kā pieņemt.. Tomēr Latvijā spēlēt golfu sniegā tā nav ne pirmā, ne pēdējā reize, tāpēc šeit drīzāk vietā būtu teiciens par sliktu dejotāju un pautiem.

Kāds vainos laukuma kvalitāti? Tomēr greeni bija nopļauti, rafs, kurā pazaudēt bumbiņu vispār vēl pat nav sācis dīkt no zemes ārā..

RTM spēlētāju kvalitātes izvērtēšanas komanda redz divus variantus:

Pirmais – spēlētāju izvēlētās pirms sezonas treniņu metodes kārtējo reizi ir bijušas nepareizas! Tam piemērs ir Valdis Muižnieks, pavadot visu ziemu Malagas Chipping Academy (un izcīnot prestižo Jūtas kausu) gandrīz, gandrīz jau sasniedza savu pirmo uzvaru RTM kopš 2017. gada. Diemžēl 6 “dubļu” uzmundrinājums back nine ir bezmaksas biļete uz RTM Anger Management sesiju, ko Muižniekam tāpat kā Nemmem (+16), Freimanim (+16) un citiem bēdu brāļiem pieteicies novadīt ir Gints Zeltiņš (+14).

Otrais – vienkārši bad luck, kādas gadās pat labākajiem! “Yeah, but you can hit good shots here and not get any reward for it”, Tyrell Hatton[1]. Turpinot – “When you are clearly bottom of the field during the weekend, even if I feel like I’ve hit good shots out there, I’ve not been rewarded for them, so it’s a case of just lose a bit of interest. Certainly with the scores I had going, I’m kind of just — it’s not even trying to build on anything for next week. I’m just trying to ideally get off the golf course as fast as possible”..

Mēs iesakām izvēlēties šo modeli.  Nav vērts straukties, norijiet zaudējumu un jau pavisam drīz būs nākamā spēle, kur viss sāksies no sākuma.

Tajā pašā laikā RTM ir viens un tikai viens spēlētājs, kurš parādīja svētdien atzīstamu sniegumu. Tas ir Mārtiņš Zaķis.

Zolīds stroke 84, kas ir netto -2. Mārtiņš bija vienīgais, kurš no visa laukuma bija mīnusos, un pinīgi pamatoti ar PAR-Netto Par-PAR OZO Amen kornerī aizleca visiem garām un izrāva pirmo vietu, vienlaicīgi garantējot dalību RTM Champions Tour 2023. Mārtiņš pēc mača bija sportiski izaicinošs – “Man šeit nemaz nevajadzēja atrasties, jo biju nogulējis pieteikšanos posmam! Bet, paldies, visiem par “punktiem”; Golfs ir foršs!”

Ko šeit vēl daudz piebilst – Mārtiņ, apsveicam, tu vakar biji labāks nekā Tīģeris un visi pārējie!! Tiekamies trešdien Rho Fiera Trophy (wtf is that?), lai sāktu visu no jauna!


[1] https://www.golfdigest.com/story/masters-2022-tyrrell-hatton-might-hate-augusta-national-more-than-any-other-person-on-earth?utm_medium=social&utm_source=twitter&utm_campaign=golfdigest

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Pačeko šo
Close
Back to top button