2021kungi

RTM Matchplay Čempions – Kaspars Freimanis

Kaspars Freimanis uzvarēja, pārējie neuzvarēja…

Šeit varētu arī rakstam likt punktu, tomēr ņemot vērā, ka RTM vēsturē šīs ir pirmās īstās, klasiskās Matchplay sacensības 1:1 un jaunas trādīcijas sākums, pie kā “vainojams” ir Armands Tripāns, piedāvājam atskatu uz visu posmu, kas kopumā ilga vairāk par mēnesi.

Noteikumi visiem vienādi – matchplay formāts, piemērojot katra spēlētāja handikapus atbilstoši RTM nolikumam. Sacensībām 2021. gada 12. jūlijā reģistrējās 32 dalībnieki. Pēc pirmās kārtas izdzīvoja, jeb savus pretiniekus uzvarēja: Andris Sīlis; Svens Dinsdorfs; Mareks Nemme; Arvis Zeile; Vilis Krištopans; Kaspars Freimanis; Aldis Puisītis; Uldis Sangovičs; Jānis Spalviņš; Igors Lipskis; Edgars Zālītis; Andris Keisels; Marsels Vapne; Valdis Siliņš; Valters Durevskis; David Pursley. Nopietna golfa mafija..

Astotdaļfināls

Otrais raunds par ieklūšanu ceturtdaļfinālā bija asiņains, tomēr vissīvākā cīņa izvērtās starp nākamo čempionu Kasparu Freimani un visa turnīra, un RTM ranga līderi – Vili Krištopanu. Pēc 18 bedrēm abiem vienāds stroke 77 un neizšķirts. Gribot, negribot jāiet aplis vēlreiz līdz pirmajai kļūdai. Pirmajās trīs bedrēs abiem PAR. Ceturtajā bedrē Vilis otro sitienu iesit rafā pie meža, bet Kaspars sapriecājas par ātru un norauj approach. Rezultātā abiem bogijs. Divdesmit trešā bedre, jeb bedre Nr. 5 virs normas un jaunības maksimālims + zolīds 250m draivs pa vidu fervejam ņem virsroku un turnīra favorīts Vilis ir spiests izstāties.

Ceturdaļfinālā Mareks uzvar Andri; Kaspars – Aldi; leģendu mačā Igors – Dinozauru; bet David – Valdi.

Ceturtdaļfināls

Rezultātā grand prix – pusfināla pāri: Mareks pret Kasparu, bet David pret Igoru. Abas spēles principā bija jārāda TV..

Pirmie sāka Igors the Iguana Lipskis pret David the Giant Pursley. Pirmās divas bedres Igoram 2 down, tomēr Igors spēj savākties un pēc front 9 jau 3 up, bet pēc 13 bedrēm jau graujošais 5 up un 5 to go!! Davids rok dziļi un četras bedres pēc kārtas Igoram atņem, tomēr bogijs 18 un spēle beigusies, Igors finālā.

Otrajā pusfinālā Mareks pret Kasparu. Visas cerības un karstasinīgo fanu slapnis par RTM sapņu finālu: Mareks vs Igors, kurā būtu viss – vēsture, trashtalks, puteru lidojumu uz tālumu sacīkste, draudi, apskāvieni un vēlme uzvarēt par katru cenu, kaut kas no Lāčplēša vs Melnā bruņinieka eposa. Mareks, apzinoties mūža iespēju, ierādīt Igoram vietu, sāk pārliecinoši 38 sitieni frontā un 2 up. Kaspars manāmi LV Amateur nogurdināts tomēr spēj uztaisīt comeback un ieputerē clutch bogija putu uz 18 bedres, ievelkot Mareku pret viņa gribu overtaimā. Ņemot vērā pieredzi ar Vili, Kaspars sajūtas kā Mike Tyson 12. roundā, kas ir uzskatāma par viņa teritoriju un 21. bedrē ar pārliecinošu sitienu uz grīna, nokautē agonijā peldošo Mareku, kurš bezspēkā ierauj bumbiņu advokāta bunkurā, no kura tā arī nepieceļas..

Pusfināls

Finālā Kaspars uz 15. bedres likumsakarīgi atbrīvoja Igoru, kuram tas bija ātrākais zaudējums 1:1 golfa karjerā, gūstot vērtīgu atziņu – matchplejā pretiniekam nedrīkst dāvāt neko, pat ja tas ir nevainīgs aliņš uz pirmā tee!

Fināls

Tieši tik aizraujošas ir matchplay sacensības. Viens pret viens. Zaudē bedri, aizmirsti un ej tālāk. Vinnē bedri, aizmirsti vēl ātrāk un ej tālāk. Pretinieks nospēlē slikti, saņemies un uzvari! Citējot RTM matchplaya Tēvu Armandu: “Ja esi Matchplay uzvarētājs Tu esi Karalis. Vari 1:1 izslēgt jebkuru. Vai nu Ozo Imperatoru vai Zaļās kartes skolnieku, vai viņa treneri”. Golfs vispār ir šaumīgi vienkārša spēle, kuru tikai ir šausmīgi grūti spēlēt, jo savaldīt domas, kuras valda pār fiziku, ir tieši pats grūtākāis. Beigās tāpat visam pāri ir draudzība un pozitīva sacensība!!

Finālisti: Igors Lipskis un Kaspars Freimanis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Pačeko šo
Close
Back to top button