2021kungi

Imants Kalniņš 80th Invitational

Mūsu dzīves kvalitāti nosaka lēmumi, kurus mēs kā pieauguši cilvēki izdarām. Bieži tas nozīmē izdarīt izvēli, kurā pusē nostāties ļoti sarežģītos un neviennozīmīgos apstākļos. Golfā tas notiek regulāri – sist draiveri vai 3woodu; puterēt no rafa vai čipot; breiks iet pa labi, vai tomēr, ja iedziļinās, pa kreisi?

Lielajā tūrē un tās fanu starpā šobrīd ir uzjundījušas kaislības, par to, kas katram gribot-negribot liek izdarīt izvēli, kurā no kuprainā kalna jātnieku (Dechambeau vs Koepka) komandā jūs esat? Viens, kurš ir garlaicīgs, bezemociju, pragmātiskais feirveju mīlnieks (Brooksy), otrs vissmalkāko aprēķinu frīks un rafu dēkainis (Bryson).

Velkot paralēles ar Latvijas estrādes mūziku, tas būtu tāpat kā izvēlēties – Imants Kalniņš vai Raimonds Pauls. Abi ir ģeniāli komponisti, abi māk spēlēt klavieres, abi ir radījuši neskaitāmas, tautā iemīļotas melodijas, tomēr viens ir pārliecinošs trīs, bet ļoti skaistu, akordu šlāgernieks, kamēr otrs par savu galveno pienesumu Latvijas mūzikas kanonā uzskata tieši savus klasiskās mūzikas šedevrus, neskatoties uz atmodas laiku rokmūzikas hitiem. Pateikt kurš labāks, tāpat kā paredzēt, kurš šogad uzvarēs RTM tūrē, ir ļoti grūti..

Tomēr RTM tāpat kā visa Latvija 26. maijā atzīmēja Imanta Kalniņa 80. gadu jubileju. Imka, kurš tiek raksturots kā “sava ceļa gājējs”, atļaušos teikt visa RTM kolektīva vārdā, arī ir šī mazā, iepriekš minētā dueļa uzvarētājs. Iespējams, ja Raimonda dzimšanas diena iekristu golfa sezonas kalendārā, nevis janvārī, šo sacensības rezultāts būtu cits, bet tā, diemžēl, nav.

Golferi pēc savas būtības arī ir “sava ceļa gājēji”, jo neatkarīgi, kas mūs piemeklē katrā bedrē, ir jāiet uz priekšu, aizmirstot visu, kas bijis, un neklausoties sava flaita biedru killing with kindness komentāros.

RTM Rockstārs – Mairis Vīnšteins vakar acīmredzami pieņēma pareizos lēmumus un izcīnīja trešo uzvaru sezonā!

Lai cik tas sāpīgi nebūtu pārējiem konkurentiem, Imkas vārdiem runājot, Mairis ir “sakūris pamatīgu pirtiņu” RTM Order of Merit, ielaužoties līderu galā, un neizskatās, ka kāds šobrīd varētu Maira solo ģitāru atskaņot. Paskatīsimies, kas notiks jūnijā, kad romantiskā pāra Spalviņš/Vīnšteins “Viņi dejoja vienu vasaru” stāsts vairs katru sacensību nevarēs notikt, paša Maira trigerētā nolikuma izmaiņu dēļ, bet Mairim, Smilšu Rausim, Vīnšteinam 🙂 šobrīd virs galvas ir “mūžīgs piena ceļš”, par kuru novēlam slīdēt līdz sezonas beigām, un, kas zina, varbūt Mairis būs tieši tas, kas lies visiem “melno aroniju” RTM Galā vakariņas..?

RTM puiši kļūst romantiski
Ivars uzbrūk karogam

Visbeidzot, vēlreiz suminot jubilāru Imantu Kalniņu, lai skan “Jautra dziesmiņa sev pašam”:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Back to top button