kungi

RTM Augusta Classics

“Galerija”
Pirmais raunds
Otrais raunds
Trešais raunds
Šokējoši un sāpīgi
Golfa ekspertu viedoklis
Reinis wins!

2021. gada 11. aprīlis, svētdiena, jeb aprīļa pirmā pilnā nedēļa, kas nozīmē tikai vienu – šis ir Masters laiks! Sacensības, kas straujāk liek pukstēt ne vien lielajiem puišiem PGA un viņu kedijiem (sk. Bubba Watson kedija Ted Scott saviļnojumu šeit), bet arī katra īstena golfa fana sirsniņai.

Pašiem RTM Tour dalībniekiem līdzīgi kā Purvciema drifteriem ar pirmā sniega uzsnigšanu un medniekiem ar pīļu sezonas atklāšanu šīs ir īpašās dienas, kuras tiek pavadītas pie televizoriem, sekojot līdzi, kā viņu elki scramblo noslēpumainākajā, iekārojamākajā un grūtākajā golfa laukumā pasaulē – Augusta National.

RTM Tour tradicionāli godā šo vēsturisko sacensību, aizvadot savas tūres Augusta Calssics.. tikai.. Ozo golfa laukumā. To, ka šis posms tik tiešām būs īpašs juta visi. Maģiskais rīta saullēkts OZO sev līdzi atnesa salnu, kuras dēļ starta laiki atlikti par stundu…

Nekādu bēdu – visiem golfa atkarīgajiem tas bija kā nefilftrēta, auksta alus malks agrā rītā pēc kārtīga “trīsdiennieka”, jo deva iespēju legāli atrasties golfa laukumā par stundu vairāk nekā saskaņots ar mājās palikušo priekšniecību..

All time rekordlielais viena posma dalībnieku skaits (49), saviļņojoša satikšanās ar sen neredzētiem trimdas spēlētājiem no Gelendžikas, Maskavas un Spānijas..

Reindžā sportistiem noskaņojums ļoti azartisks un ar nepabruņotu aci var pamanīt, ka katrs iemēģina nupat TV redzēto un cenšas “uzšeipot” bumbiņu dažādos viedos – zems fade, augsts draw, penetrējošs push, ¾ punch chip drive.. Sist taisni ir vakardiena, par to šaubu nav nevienam.

Taču to, kas notika laukumā ir grūti aprakstīt.. Dienai, kurā pie citiem apstākļiem, bija jākļūst par scoring day (saule, bezvējš, bez lietus), izvērtās par murgu lielākajai daļai spēlētāju. Ja tūres leģenda Mr. Multiplikators, kurš zināms, kā, iespējams, 2. labākais čipotājs Baltijā, tā multiplicēja savu rezultātu, ka uzsita trīsciparu.., kuru pēdējo reizi bija uzsitis, kad ASV prezidents bija Bils Klintons un Nokia 3210 bija moderns aparāts.. Ja mīnusā noiet tikai 6 spēlētāji, turklāt labākajam(iem) -2, turpmāki komentāri par šī posma sakāpinājumu, jeb zažimu, ir lieki.

Kā pirms spēles visus apgaismoja Arvis, kurš no šodienas, iespējams, būs zināms arī kā golfa Nostradamus, jo vienīgais ir “uzlicis” ģimenes mēneša budžetu uz Hideki Matsuyama kā Masters uzvarētāju, “tikai īsti samuraji spēj turēt spriedzi”. Arvim pašam gan neizteiksmīgs +2, neskatoties uz birdie-birdie finišu un dziļu sāpju sagādāšanu diviem flaita oponentiem, bet, iespējams, Arvja pravietiskais sludinājums par nepieciešamajām Austrumnieku kultūras un rakstura kvalitātēm aizķēra pirmo piecinieku – Reini, Renāru, Vili, Armandu un Sergeju, ļaujot tiem noskaņoties un izcīnīt tik ļoti svarīgos punktus.

Reinis, turnīru 10. bedrē sāka ar “labu push fade draivu pa labi pāri priedītēm”. Tad ar 5 dzelzi, ilgi rūdīts zems, penetrējošs zempriežu sitiens (distance nezināma), kam seko aptuveni 35m tāls pitch sitiens ar wedgu, kurš loģiski rezultējas slam dank birdie!

Reini atvēsināt jau no paša sākuma cenšas Berģu samurajs 三の睡眠 (a.k.a. Vilis Trīs Miegi). Tieši tik ilgu laiku savu vientuļo ceļu fairways-greens-fairways-greens Vilis ir turpinājis kopš tālās trešdienas (7. aprīļa), kopumā pēdējās divās spēlēs uzsitot fenomenālus 35 no 36 green in regulation (GIR). Tas, ka samuraja ceļs ir vientuļš, skaists, bet reizē grūts apliecināja pārspēle, kurā uz 13. bedres satikās visi 5 iepriekš minētie spēlētāji, un tas ir jauns RTM rekords!

Pārspēle ilga 4(!) raundus un tajā “pa vienam” tika izkniedēti sagurušākie.. Pirmais padevās Sergejs Miroļubovs, bez ceremonijām ieraidot bumbiņu ūdenī ar pirmo sitienu. Otrajā raundā, Armands Tripāns pierāda, ka trīsputs ir iespējams pat ar Evnroll puteri.. Trešajā raundā notiek kaut kas neticams. Vilis Krištopans, stāv pie divu pēdu gara birdie puta, kas nestu uzvaru visā posmā.. Tomēr ir acīmredzami samurajs ir pārguris.. pārguris no tik mežonīgi daudzās puterēšanas, ko prasa 35 uzsisti greeni no 36. Vilis aizputerē garām birdie putu, kuru vieglāk bija trāpīt, nekā aizlikt garām.. un  izstājas no sacensības par uzvaru..

Kā to “galerijā” komentē golfu labi pārzinošs fans Edgars Z.: “Es savā mūžā tagad esmu redzējis visu – kā Pelē aizsit garām pendeli, kā Ronaldo, aizsit garām vārtiem, kuros nav vārtsargs, un tagad kā Vilis cēli aizsit garām vieglu birdie putu, uzvaru upurējot par labu jaunekļiem”.

Ceturtajā, pēdējā raundā, Reinis Miljons ar skaistu birdie uzvar Renāru Vuškānu un uzvelk RTM zaļo žaketi!

Gods un slava!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Back to top button