kungi

Episkā posmā uzvaru izrauj Sīlis

Trešdienas pēcpusdiena, nākamajā dienā pēc 1.septembra, bija kā rīts pēc trīs dienu trakām svinībām – klusa, mierīga, meditatīva. Tā bija silta, nedaudz apmākusies pēcpusdiena, bez mazākā vējiņa – ideāli piemērota, lai 40 spēcīgākie Latvijas golferi sarīkotu īstu vētru cīņā par labākā Aristoteļa godu.


Aizsteidzoties notikumiem priekšā – tiem, kas nospēlēja savā līmenī (lasi – savā handikapā, jeb E pret laukumu) nācās samierināties vien ar dalītu 13.-15.vietu. Arī starp viņiem bija tādi, kas turnīra gaitā vismaz uz brīdi baudīja līdera satraucošo nastu.

Tuvojoties turnīra izskaņai, ar lielā kalibra ieročiem cīņā iesaistījās ilgi klusucietušais sporta runātājs Artūrs Šēnhofs. Viņš no 13.bedrītes atlikušo laukuma daļu nospēlēja Even pret laukumu, kas pie viņa HCP deva iespēju straujam lēcienam līdz pat -5! Artūrs lepns kā pāvs iekārtojās klubmājas krēslos un baudīja vakariņas, prātodams gan par savu uzvarētāja runu, gan arī par to, kur investēt savu lielo vinnestu, taču pēc brīža Artūru samulsināja rūkijs Ingars Andževs, kuru savā pārraudzībā viņa pirmajā sezonā ņēmis vecmeistars Vilis Krištopans un acīmredzami puikam šo to iemācījis. Ingars ar ļoti stabili nospēlētām pēdējām bedrītēm Artūru noķēra un nu jau sporta komentētāja domas pārslēdzās no investīcijām uz play-off taktiku, bet arī tas vēl nebija viss. Kā izrādījās, aiz muguras gāja vēl trakāki cīnītāji – otro devītnieku izejot ar vienu bugiju un 8 Pariem ne vien pretinieku, bet arī savus fanus pamatīgi pārsteidza cits sezonas debitants – Matīss Kligins. Pēc 18 bedrītēm -6 (!) stroke neto! Un arī tas vēl nebija viss! Kā ātrvilciens no muguras virsū traucās Andris Sīlis! Viņam posmā no 12. līdz 17. bedrītei četri (!!!) bērdiji. Pa vidu gan viens dubultais bugijs, bet pārējās otrā devītnieka bedrītes izejot PARā, Andris otrajā devītniekā parādīja sporta lielmeistara cienīgu rezultātu – 34 sitieni! Ar šādu spurtu arī Andris turnīru pabeidza ar -6 stroke neto vērtējumā pret laukumu. 

Vienīgais brīnums, kas vēl varēja notikt – Edgars Zālītis pēdējā bedrītē izpildot bērdiju varēja sasniegt -6 rezultātu un būtu 3 cilvēku pārspēle. Tā nenotika un uz pārspēli devās Matīss un Andris. 

Izloze noteica, ka pirmais sitīs Matīss. Sagatavojās, sit un…. Matīsam pirmais dzīvē sitiens ar kādu jeb šenks. Vainīga varēja būt gan tumsa, gan milzīgais sasprindzinājums – to Matīss tā arī neatklāja ne preses konferencē, ne arī pēc tam žurnālistiem individuālās sarunās. Andrim atlika pavisam vienkāršs uzdevums – “pārstums” bumbu pāri dīķim un ar to dienas zvaigne ne bez grūtībām, bet tika galā. UZVARA!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Pačeko šo
Close
Back to top button